Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija remizirali su na Enfildu rezultatom 1:1 (0:1) u utakmici 28. kola Premijer lige.

Vodeći gol za goste danas je postigao Džon Stouns u 23. minutu, dok je izjednačenje svom timu doneo Aleksis Mekalister u 50. minutu sa bele tačke nakon što je Darvin Nunjez iznudio penal koji je skrivio Ederson.

Mančester siti nekako je preživeo furioznih desetak minuta ofanzive Liverpula iniciranih ulaskom Mohameda Salaha i, nakon svega, imao poslednju veliku šansu po pljusku na „Enfildu“.

Najbolju ptiliku je propustio Luis Dijaz kada ga je Salah maestralno izbacio u situaciju jedana na jedan,a li je njegov udarac otišao pored gola.

Imao je i Siti veliku šansu do kraja.

Žeremi Doku istrčao je sam pred gol domaćih u 89. minutu i savladao Tima Kelehera, ali je lopta posle udarca završila na stativi.

Nakon toga, ekiap Jirgena Klopa nastavila je gde je na trenutak stala, do poslednjeg zvižduka sudije Majkla Olivera igralo se u šesnaestercu „građana“, ali šanse poput onih sa otvaranja drugog poluvremena navijači više nisu videli.

Nakon ove utakmice Liverpul je na drugom mestu na tabeli sa 64 boda koliko ima i novi lider Arsenal ali koji ima i bolju gol razliku, dok je klub iz Mačestera na trećem mestu sa samo jednim bodom manje.

U ostalim utakmicama Premijer lige danas je Totenhem pobedio Aston Vilu rezultatom 4:0, Brajton je slavio minimalnim rezultatom protiv Notingem Foresta, dok su fudbaleri Barnlija i Vest Hema remizirali 2:2 u Londonu.