Dušan Vlahović Foto:REUTERS/Jennifer Lorenzini

Težak poraz "stare dame".

Fudbaleri Đenoe savladali su Juventus sa 2:1 golom Domenika Krišita u šestom minutu sudijske nadoknade, čime je tim iz Torina i matematički ostao bez mogućnosti da osvoji titulu šampiona Italije.

Vodio je Juve od 48. minuta golom Paula Dibale koji je iskoristio ostavljen prostor i veoma preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora zatresao mrežu rivala. Čuvali su vođstvo sve do 87. minuta, kada je Albert Gudmunson iskoristio smušenost odbrane Juventusa i doneo 1:1.

Par trenutaka kasnije moglo je da bude 2:1 za Đenou, ali su domaći promašili dva vezana zicera iz kaznenog prostora, a potom je usledila kontra, Kin je ostao sam i neometan na par metara od gola, šutirao, ali je veoma lepu asistenciju Dibale umesto u mrežu neshvatljivo poslao pored stative.

Usledila je katastrofa za Juventus, pošto su skrivili penal, a Domeniko Krišito sa bele tačke Đenovljanima doneo pobedu vrednu možda i opstanka, mada se ispred još uvek nalaze Kaljari sa 28 bodova i Salernitana sa 29 uz meč više. Đenova ima 28 bodova.

Sa druge strane, Juventus je četvrti sa 69 bodova, dva kola pre kraja ima devet bodova manje u odnosu na Inter, šest od Milana, pa je i matematički ostao bez šanse da osvoji titulu.