Fudbaleri Slovenije poraženi su od Portugala posle penal serije u osmini finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Žikica Babović, Direktno iz Nemčake, Euro 2024

Igrajte kod nas Fudbalski Fantazi i zabavljajte se uz Euro 2024 i najbolji fudbal na kontinentu.

Slovenci su se držali na 0:0 do kraja drugog produžetka i činilo se da će njima više da odgovara plan da idu na penale.

A tamo šta im bog da… Međutim, imali su i pre toga šansu da reše meč u svoju korist. Ukazala im se uz malo sreće u 115. minutu kada je Pepe napravio jednu od retkih grešaka u meču.

Izgubio je loptu, Šeško je izbio sam ispred Dioga Košte, koji je istrčao da bi igraču Slovenije zatvorio ugao.

Šeško je imao Portugalce u šaci i zicer da verovatno reši meč u korist svog tima. Košta je uspeo da odreaguje smireno i odbrani mu udarac po zemlji.

Šeško je i pre toga imao šansu u 61. minutu kada nije mogao da nadtrči 41-godišnjeg Pepea i šutirao je traljavo iz izgledne situacije pored gola Košte.

Košta je u penal seriji odbranio tri penala Josipu Iličiću, Jureu Balkovecu i Benjaminu Verbiču, dok su Kristijano Ronaldo, Bruno Fernandeš i Bernardo Silva šutirali precizno za četvrtfinale Evra i sudar sa Francuskom petog jula u Hamburgu.

BONUS VIDEO: Atmosfera u gradu pred meč Španije i Gruzije