Mirko Poledica, predsednik sindikata profesionalnih fudbalera "Nezavisnost", oštro je prokomentarisao sastav Partizana za meč sa Dinamom iz Kijeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Crno-beli su na gostovanju poraženi sa 6:2, a trener Aleksandar Stanojević odlučio je da krene meč u sledećem sastavu: Jovanović, De Medina, Marković, Mujakić, Antić, Zahid, Goh, Ariaga, Kalulu, Severina i Saldanja.

Poledici je zasmetao broj stranaca u timu Partizana, koji se još jednom ponižen u Evropi.

„Partizan počeo utakmicu protiv Dinama iz Kijeva sa osam stranaca, u nastavku igrala još trojica. Ukupno jedanaest stranaca. Dinamo Kijev, startna postava plus pet izmena i nijedan stranac, sve domaći igrači. Rezultat neću komentarisati ali ovo je samoubistvo srpskog fudbala“, napisao je Poledica na društvenoj mreži „X“.

U nastavku od stranaca u timu Partizana šansu dobijali još i Natho, Ibrahim i Šćekić.

Od srpskih fudbalera šansu sa klupe su dobili Filipović i Trifunović, ali niko nije pomogao Partizanu da izbegne ubedljiv poraz.