Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Lids rezultatom 4:2 u meču 26. kola Premijer lige.

Već neko vreme traje golgeterska kriza Kristijana Ronalda, a nekada najbolji fudbaler sveta se propisno obrukao u 26. minutu utakmice. Nakon prodora Pola Pogbe po levom boku i sjajnog centaršuta Portugalac se našao sam na par metara od gola, ali je toliko loše zahvatio loptu da je mladi golman Lidsa Ilan Melje uspeo da se vrati i odbrani.

Sedam minuta kasnije „crveni đavoli“ su ipak stigli do vođstva, pošto je nakon kornera Hari Megvajer najviše skočio i glavom prosledio loptu u mrežu. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Bruno Fernandeš je veoma lepo završio akciju svog tima i glavom povećao na 2:0.

No, sve što su uradili „prosuto“ je u samo 60 sekundi – prvo je Rodrigo veoma loše zahvatio loptu pri centaršutu u 53. minutu, ali je lopta preletela Davida de Heu i završila u mreži. Nije se još ekipa Junajteda oporavila od šoka, a na semaforu je stajalo 2:2. Nakon duge akcije i centaršuta sa levog boka Rafinja je dočekao loptu na drugoj stativi i doneo poarvnanje.

Ipak, Junajted je uspeo da dođe do pobede pošto su Fred u 76. i Elanga dva minuta pre kraja zatresli mrežu za 4:2.