Dominacija.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostovanju ekipu Kadiza rezultatom 3:0 u okviru 14. kola i bar na jednu noć preuzeli prvo mesto na tabeli španskog prvenstva.

Prvi gol viđen je u 14. minutu. Prošao je Rodrigo pored nekoliko defanzivaca Betisa i sjajno završio akciju poslavši loptu u rašlje.

Na drugi gol se čekalo sve do 64. minuta. Prvo je pripretio Luka Modrić dobrim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio stativu. Ni minut kansije, dobru loptu je dobio Rodrigo koji precizno šalje i ovu loptu u mrežu.

Najbolju šansu na meču Kadiz je imao u 68. minutu, ali je golman gostiju bez mnogo muke zaustavo pokušaj Maksimilijana Gomeza.

A onda na scenu još jednom stupa Rodrigo. Igrao se 74. minut kada je Rodrigo proigrao Džuda Belingema koji pogađa za 3:0.

Real Sada ima bod više u odnosu na Đironu koja svoj meč ovog kola igra u nedelju protiv Atletik Bilbaoa.