Omladinci Crvene zvezde poraženi su u 1. kolu Lige šampiona protiv Mančester sitija rezultatom 5:2.

Andrej Jakovljević Foto: Goran Srdanov/Nova.rs: Shutterstock

Iako je delovalo da će ovo biti pravi debakl crveno-belih, Zvezdina deca su pokazala zube i pokazala da će biti težak protivnik za sve u grupi G.

Prvo poluvreme je bilo veoma ujednačeno u nekim momentima, ali je inicijativu imao Siti gotovo svih 45 minuta.

To se i isplatilo u 43. kada je Emilio Lorens nakon asistencije Kejna Tejlora pogodio.

Isti igrač probušio je mrežu kapitena Stefana Marinkovića u 47. minutu, da bi na 3:0 povećao Vil Dikson.

Nisu prestale muke crveno-belih tada, pošto je u 55. minutu Teljor povećao na 4:0, dok je prvi gol za Zvezdu postigao Jovan Mijatović samo minut kasnije.

Mateja Bubanj je zatim smanjio na 4:2 u 78. minutu, a sve nade izabranika Nenada Milijaša ugasio je sin legende, Emila Heskija, Džejden Heski u 81. minutu.

Sledeći meč omladinci će igrati u Beogradu 4. oktobra protiv Jang Bojsa.

Mančester Siti – Crvena zvezda 5:2 (1:0)

Stadion: „Akademija Mančester Siti“.

Sudija: Marek Radina (Češka).

Strelci: Lorens u 43. i 48, Dikson u 50, Tejlor u 55. i Heski u 81. minutu za Mančester Siti, a Mijatović u 57. i Bubanj u 77. minutu za Crvenu zvezdu.

Žuti kartoni: Galvez, Susoho (Mančester Siti), Vukičević (Crvena zvezda).

Mančester Siti: Grant, Samjuel (od 88. Karington), Simpson, Alejni, Galvez (od 88. Adam), Susoho (od 88. Vrajt) , Rupreht (od 75. Heski), Oboavodu, Dikson, Tejlor, Lorens (od 88. Varhurst).

Rezerve: Marej, Karington, Vrajt, Okeke, Adam, Heski, Varhurst.

Crvena zvezda: Marinković, Nedeljković, Milosavljević, Vukičević, Stojsavljević, Lečić (od 53. Miranović), Petrović (od 53. Cvetković), Šljivić (od 72. Ostojić), Maksimović (od 72. Bubanj), Vukojević (od 64. Gojkov), Mijatović.

Rezerve: Draškić, Ostojić, Vidojević, Miranović, Cvetković, Gojkov, Bubanj.