Strašan igrač.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su u istom terminu na svom terenu Volfsburg sa 3:1, u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je posle prvog poluvremena imao gol prednosti, pošto je u 34. minutu mrežu domaćeg tima zatresao Janik Gerhart, ali je Štutgart u nastavku stigao do preokreta het-trikom Serua Girasija.

On je prvo bio precizan sa penala u 66. minutu, a potom je se u strelce upisao i u 78. i 82. minutu.

Girasi (27) je Gvinejac koji se prošlog leta, bez velike pompe, preselio iz Rena u Štutgart za devet miliona evra.

Od ove sezone je igrač Štutgarta, a prošle godine je bio samo na pozajmici. Tada je postigao 11 golova u celoj sezoni Bundeslige.

Golovi protiv Volfsburga bili su mu 11. 12. i 13. u ovoj sezoni na samo sedam utakmica.

Svojevremeno je 2017. sa Kelnom dva puta igrao protiv Crvene zvezde u Ligi evrope i oba puta se niej video protiv tandema Damijan Le Talek – Vujadin Savić.