Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović oborio je rekord Čempionšipa svojim 32. i 33. golom u sezoni u pobedi Fulama 2:1.

Mitrović je postigao rekordne pogotke na meču sa Piterborouom u okršaju 34. kola druge engleske lige.

Napadač Fulama se u strelce najpre upisao u 28. minutu. S obzirom na to da je do kraja ostao još dvocifren broj mečeva, Mitar će imati šansu da dodatno „podeblja“ svoj skor.

Srbin je Piterborou dao gol sa jedanaesterca i nadmašio učinak Ajvana Tonija iz prošle sezone.

Zatim je ponovo pogodio mrežu rivala u 62. minutu na asistenciju Neskensa Kebana za 2:0, utešni gol za Piterborou je dao Džek Meriot u 89. minutu.

Uz spomenutog Tonija i Glena Marija, Mitrović je postao treći koji je imao učinak od preko 30 golova.

Fascinantno je da Mitrović ima prosek više od jednog gola po utakmici, što je u ligi koja je poznata kao tvrda i malo efikasna neverovatan učinak.

Fulam za sada, na krilima srpskog igrača ima 67 bodova i prvi je na tabeli Čempionšipa, ispred Bornmuta koji ima 58 bodova.

Podsećamo, Mitrović je za svoj klub postigao ukupno 86 golova i ima 18 asistencija na 163 odigrana meča od jula 2018. kada je stigao na Krejven kotidž iz Njukasla.

BONUS VIDEO: Mitrovićev gol na meču Fulama i Blekpula