Fudbaleri Milana pobedili su Udineze u meču osmog kola italijanske Serije A u subotu uveče.

Milan je slavio na svom terenu stadiona San Siro sa 1:0, a jedini gol je postigao Semjuel Čukvueze.

On je bio strelac u ranoj fazi prvog poluvremena, odnosno u 13. minutu kada ga je sjajno proigrao Kristijan Pulišić.

Pulišić je dobio loptu u sredini, video je desno svog saigrača i prosledio mu loptu, a Čukvueze je iskosa pucao sa nešto više od desetak metara.

Pogodio je dalji ugao i postavio konačan rezultat. Milan je veći deo utakmice igrao sa desetoricom na terenu jer je Tiđani Rejnders dobio crveni karton.

On je kasnio da zatvori Sandija Lovrića, oborio ga je s leđa i sudija je pokazao put ka svlačionici u 29. minutu.

Strahinja Pavlović i ostali iz odbrane „rosonera“ ostali su i uprkos tome čvrsti i sigurni do kraja mada je Udinezeu poništen jedan pogodak.

Pulišić i Abraham su u 75. minutu propustili šansu da praktično reše meč, što se umalo osvetilo u petom minutu nadoknade kada je Kabasele pogodio mrežu glavom posle gužve u petercu.

U toj situaciji je jedan od igrača „zebri“ bio u ofsajdu za vrh kopačke i gola nije bilo, a rezultat je ostao nepromenjen.

Zato Milan sa 14 bodova zauzima četvrto mesto tabele Serije A, dok je Udineze sa 13 bodova na šestom mestu.

BONUS VIDEO: Gol Ikardija za 0:2