Fudbaleri Paris Sen Žermena pobedili su Real Sosijedad na gostovanju 2:1 u revanšu osmine finala Lige šampiona.

Time je francuska ekipa overila plasman u četvrtfinale budući da je u prvoj meču slavila sa 2:0 na svom terenu, ukupnim rezultatom 4:1.

Mogla je gostujuća ekipa do gola već u 12. minutu preko Bredlija Barkole, ali je njegov šut odbranio Aleks Remiro. Ipak, samo tri minuta kasnije je PSŽ stigao do gola, kada je Kilijan Mbape primio dobar pas Osmana Dembelea i pogodio za vođstvo.

Imao je Mbape još jednu priliku do kraja prvog poluvremena. U 29. minutu je promašio odličnu šansu.

I domaća ekipa je zapretila u finišu prvog poluvremena preko Takefuse Kuba, u sudijskoj nadoknadi prevog poluvremena, ali ništa nije bilo od te šanse.

PSŽ se nije zaustavio ni u drugom delu utakmica. Mbape je duplirao prednost gostiju u 56. minutu. I Sosijedad je zatresao mrežu, ali je gol Andera Barenečee poništen zbog ofsajda.

Real Sosijedad – PSŽ 1:2 (0:1)