Makabi Haifa/Foto:EPA-EFE/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Izraelci su bili ubedljivi.

Potencijalni protivnik Crvene zvezde u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona gotovo da je već poznat, pošto je Makabi iz Haife ubedljivo pobedio Apolon iz Limasola rezultatom 4:0.

Od samog starta meča Izraelci su držali kontrolu nad utakmicom, a poveli su autogolom štopera Apolona Pejbernesa u 38. minutu.

Kiprani su uputili samo jedan šut u prvom poluvremenu ka čuvaru mreže Makabija, a to se nije promenilo ni u drugom delu meča.

Izraelci su nastavili pritisak i povećali su prednost u 54. minutu golom Alija Mohameda.

Bivši igrač Crvene zvezde Vukašin Jovanović dobio je drugi žuti i samim tim crveni karton u 60. minutu, što su fudbaleri Makabija uspeli da iskoriste do kraja.

Mohamed je ponovo bio precizan u 62. minutu, a konačan rezultat je postavio Fredi Pijerot u 79. minutu.

Revanš meč će biti odigran 9. avgusta, a bolji iz duela će igrati protiv pobednika dvomeča Crvena zvezda – Pjunik.