Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Vest Hem sa 1:0, u utakmici 28. kola Premijer lige i na tri boda smanjili zaostatak za vodećim Mančester sitijem.

Jedini gol postigao je Sadio Mane u 27. minutu, na asistenciju Trenta Aleksandera-Arnolda.

Videli smo mnogo prilika u prvom poluvremenu, a več u drugom minutu je Fabijanski odbranio udarac Salahu.

Dvaput je potom Antonio šutirao Alisona sa distance, ali je brazilski golman oba puta bio koncentrisan.

Usledio je ponovo period bolje igre Liverpula i vođstvo u 27. minutu. Aleksander-Arnold je šutirao ka golu sa ivice kaznenog prostora, ali se udarac pretvorio u asistenciju jer se Sadio Mane našao na pravom mestu i prosledio loptu u mrežu.

Imao je Livepul šanse i posle prvog gola, ali je mogao Vest Hem do izjednačenja.

Pablo Fornals imao situaciju jedan na jedan, prebacio je Alisona, ali je Aleksander-Arnold izbio loptu. U nastavku akcije je Vlašićev šut izblokiran.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

I u nastavku meča su ekipe imale veliki broj šansi, ali su nastavili d apromašuju, pa je na kraju sve rešeno sa jednim pogotkom.

Liverpul sada ima 19 pobeda i 63 boda, tri manje od vodećeg Sitija, koji će u nedelju igrati gradski derbi protiv Junajteda.

Vest Hem je pretrpeo deveti poraz i sa 45 bodova zauzima peto mesto na tabeli.