Liverpul u prvih 15 minuta postigao tri gola, Totenhem se vratio, pa izgubio u nadoknadi.

Fudbaleri Liverpula savladali su Totenhem na „Enfildu“ u goleadi 4:3 u 34. kolu Premijer lige.

Domaći su bili dominantni na početku. Već nakon prvih 15 minuta su imali tri gola prednosti. Kurtis Džons je postigao prvi gol u trećem minutu, samo dva nakon toga u listu strelaca se upisao i Luis Diaz. Mohamed Salah je zatresao mrežu sa bele tačke u 15. minutu. Činilo se da su gosti u bezizlaznoj situaciji, ali usledio je potpuni povratak. Hari Kejn je postigao prvi gol za svoju ekipu u 39. minutu. Potom je to učinio i Hjug-Min Son u 77. minutu. Rišarlison je svojim golom u trećem minutu sudijske nadoknade vratio egal. Ipak, Liverpul je uspeo da postigne još jedan pogotak. Učinio je to Diogo Žota u 95. minutu.

Liverpul je trenutno peti na tabeli Premijer lige sa 56 bodova i utakmicom manje od Totenhema koji je jedno mesto ispod i ima 54 boda. Mančester juanjted koji je četvrti, poslednji u zoni koja vodi u Ligu šampiona, ima 63 boda uz utakmicu manje od Liverpula, i dve od Totenhema.

PREMIJER LIGA, 34. kolo

Kristal palas – Vest Hem 4:3 (3:2)
(Aju 15, Zaha 20, Šlup 30, Eze 66. penal – Souček 9, Antonio 35, Aguerd 73)

Brentford – Notingem Forest 2:1 (0:1)

(Toni 82, Dasilva 94 – Danilo 45+1)

Brajton – Vulvs 6:0 (4:0)
(Undav 6, 66, Gros 13, 26, Velbek 39, 48)

Bornmut – Lids 4:1 (2:1)

(Lerma 20, 24, Solanke 63, Semenjo 90+1 – Bamford 32)

Fulam – Mančester siti 1:2 (1:2)

(Karlos Vinisijus 15 – Haland 3. penal, Alvarez 36)

Mančester junajted – Aston Vila 1:0 (1:0)

(Fernandeš 39)

Njukasl – Sautempton 3:1 (0:1)

(Vilson 55, 81, Botman 79 – Armstrong 41)

Liverpul – Totenhem 4:3 (3:1)

(Džons 3, Dijaz 5, Salah 15. penal, Žota 90+5 – Kejn 39, Son 77, Rišarlison 90+3)