Pamtiće se rezultat, sve ostalo će biti momentalno zaboravljeno

Fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda odigrali su nerešeno, 0:0, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Gotovo od prvog trenutka utakmice Liverpul je krenuo silovito ka golu rivala, ali nisu uspeli da dođu do gola uprkos fantasitčnoj prilici Darvina Nunjeza.

Potom je i Junajted imao prvu šansu preko Garnaća, čiji šut je otišao visoko preko gola.

#related-news_0

O tome koliko veliki pritisak Liverpula je bio tokom uvodnog dela meča pokazuje i čak osam šuteva ka golu, ali od tih osam šuteva samo je jedan išao u Andrea Onanu, koji je lako uhvatio pokušaj Nunjeza.

U 29. minutu Virdžil van Dajk je oprobao šut glavom nakon centaršuta iz kornera, ali je njegov snažan pokušaj Onana uspeo da sjajnom reakcijom izbaci u korner.

Do kraja prvog poluvremena Liverpul je mogao do gola preko Mohameda Salaha i Nunjeza, ali su se oba puta gosti provukli izblokiravši pokušaje u poslednjem trenutku.

U 47. je Liverpul mogao do gola ali je Trent Aleksander Arnold pas Salaha poslao u spoljni deo mreže, a u 55. je Garnaćo izašao sam pred Alisona Bekera, ali je Trent uspeo da u poslednjem trenutku zakači loptu i skloni je sa noge mlade nade tima sa Old Traforda.

U 68. minutu Aleksander Arnold je dobio odličan pas od Salaha, raspalio sa ivice kaznenog prostora, ali je zamalo bio neprecizan, dok je u narednom napadu Rasmus Hojlund izašao sam pred Alisona, ali je prvo pogodio golmana iz Brazila koji mu je maestralno skratio ugao, a potom propustio da odbitak sprovede u mrežu.

To je ujedno bilo i poslednje ozbilnije uzbuđenje pred golom bilo kog od dva tima, bar kada su šanse u pitanju.

No, pažnja je skrenuta ka kaznenom prostoru jer su u dva navrata igrači Liverpula tražili penal, jednom zbog faula Amrabata nad Luisom Dijazom, a drugi put zbog igranja rukom Luka Šoa.

Ipak, Majkl Oliver nije pokazao na belu tačku, pa je meč završen rezultatom 0:0.

Liverpul je propustio šansu da dođe do prve pozicije i drugi je sa 38 bodova, jednim manje od Arsenala dok je Junajted sedmi na tabeli sa 28 bodova.

Liverpul – Mančester junajted 0:0

Stadion: Enfild roud (Liverpul); Sudija: Majkl Oliver

Liverpul: Alison, Tsimikas, Van Dajk, Konate, Aleksander-Arnold, Gravenberč (od 61. Gakpo), Endo, Soboslaj (od 62. Gomez), Dijaz (od 78. Džons), Nunjez (od 78. Eliot), Salah

Mančester junajted: Onana, Šo, Varan, Evans, Dalo, Amrabat, Mektominej, Maino (od 82. Mejnbri), Garnaćo (od 71. Rašford), Hojlund, Antoni (od 82. Pelistri)