Preokret.

Liverpul je slavio na gostovanju austrijskom LASK- u 3:1 u prvom kolu grupne faze Lige Evrope i tako došao do prvih bodova ove sezone u ovom takmičenju.

U oba poluvremena je Liverpul bio bolji rival. Ipak to nije uspeo da naplati u prvom delu utakmice. Florijan Fleker je prvi dao gol na meču i šokirao je momke sa „Enfilda“. On je dobro iskoristio korner i uputio je snažan udarac sa ivice kaznenog prostora.

Kansije je LASK imao još jednu šansu, da bi najbolju Liverpulovu u tom delu meča propustio Darvin Nunjes. Bilo je prilike za Urugvajca da se ispravi i to je bilo početkom drugog poluvremena. Posle duge VAR provere ustanovljeno je da je Filip Cirajs igrao rukom u svom kaznenom prostoru i Nunjes je bio siguran strelac sa bele tačke. Liverpulu se tada otvorilo, nije prošlo ni 10 minuta i naplatio je inicijativu golom Rajana Gravenberča. U 88. minutu je Mo Salah potvrdio pobedu svoje ekipe i postavio konačan rezultat.