EPA-EFE/MANUEL FERNANDO ARAUJO

Fudbaleri Mančester junajteda ni u drugom kolu Lige Evrope nisu upisali pobedu, pošto su remizirali sa Portom u gostima rezultatom 3:3.

Meč je bio izuzetno uzbudljiv, a „crveni đavoli“ su vodili sa 0:2, a onda su kasnije u nadoknadi jedva došli do remija.

Markus Rašford je blistao u prvih 20 minuta, pošto je upisao gol i asistenciju, a mrežu je tresao i povratnik u tim, oporavljeni Rasmus Hojlund.

Pepe, napadač Porta, već je u 27. minutu smanjio na 1:2, a do poluvremena je Ageova iskoristio asistenciju Žoaa Marija za izjednačenje.

Početkom drugog poluvremena usledio je novi šok za goste, pošto je Ageova drugi put zatrsao mrežu, dok je asistent bio Pepe.

U 81. minutu Bruno Fernandeš je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i to drugu utakmicu zaredom, pošto je van terena ranije morao i u meču protiv Totenhema proteklog vikenda.

Ipak, bod za Junajted izvukao je Hari Megvajer, koji je iskoristio savršen centaršut Kristijana Eriksena iz kornera u nadoknadi utakmice.

Srpski fudbaler Marko Grujić bio je na terenu od 77. minuta.

Junajted posle dva kola ima svega dva boda, dok je Porto na jednom, nakon poraza od Bode Glimta u prvom kolu sa 3:2.

Od otalih rezultata izdvajamo da je Totenhem pobedio Ferencvaroš u gostima sa 1:2, Makabi Tel Aviv je sa Žarkom Lazetićem na klupi poražen od Midtjilanda sa 0:2, dok je Romu iznenadio Elfsborg sa 1:0.

Ferencvaroš – Totenhem 1:2 (0:1)