Liverpul Totenhem utakmica

Izgubljena dva boda i tuga na Enfildu.

Fudbaleri Liverpula i Totenhema remizirali su 1:1 u utakmici 36. kola Premijer lige, čime su „redsi“ šanse za šampionsku titulu sveli praktično na minimum.

Liverpulu je bila potrebna pobeda, ali je umesto toga Totenhem bio taj koji je tokom prvih 45 minuta imao znatno više prilika, pa je tako Rodrigo Bentankur u 7. minutu šutirao iz odbitka, ali je Alison uspeo da zaustavi njegov pokušaj, nadovezao se Hari Kejn, čiji šut u 12. minutu je izblokiran.

Odgovorili su „redsi“ pokušajima Luisa Dijaza, kom je Ugo Ljoris odbranio šut u 32. minutu, te Virdžila van Dajka, koji je pogodio prečku.

Poslednju šansu u prvom delu imao je Pjer Emil Hojbjerg udarcem sa distance.

U drugom poluvremenu Liverpul je zaigrao nešto ofanzivnije, pritisnuli su goste iz Londona koji su u 56. minutu iskoristili prostor, Rajan Sesenjon je nakon lepog pasa na bok pronašao Sona kom nije bilo teško da zatrese mrežu Liverpula.

Bilo je jasno da je pred „redsima“ težak zadatak, i nisu uspevali da naprave iole veći pritisak na ekipu iz Londona sve do 74. minuta, kada je udarac Luisa Dijaza pogodio jednog od igrača „pevaca“, lopta promenila smer i završila u mreži za 1:1.

Iako su krenuli još ofanzivnije, nisu uspeli da dođu do drugog gola i preokreta, pa tri utakmice pre kraja imaju isti broj bodova, ali i meč manje u odnosu na Mančester siti. Ukoliko „građani“ slave protiv Njukasla, doći će u situaciju da tri kola pre kraja imaju tri boda viška, čime će napraviti veliki korak ka šampionskom peharu.