Sledi žestoka trka za naslov najboljeg strelca Serije A.

Fudbaleri Lacija savladali su Veneciju u utakmici  29. kola Serije A rezultatom 1:0, a jedini strelac bio je Ćiro Imobile.

Utakmica u Rimu nije bila preterano zanimljiva, bar ne u prvih 45 minuta, pošto nije viđeno previše uzbuđenja, sve do 49. minuta utakmice, kada je Imobileu poništen prvi gol na meču zbog ofsajda.

Ipak, devet minuta kasnije Imobile je iskoristio penal koji je dosuđen nakon faula nad Luizom Felipeom i doneo svom timu minimalni plus. Ovim golom Imobile se osamio na čelu liste najboljih strelaca sa 21 golom, jednim više od Dušana Vlahovića, napadača Juventusa, pa nas očekuje žestoka borba za titulu najboljeg strelca Serije A.

Lacijali su uspeli da ga sačuvaju i slave 1:0, čime su došli do pete pozicije i preskočili Romu na šestom mestu.

Sergej Milinković Savić je odigrao čitavu utakmicu.

Venecija je sa druge strane 18. na tabeli.