Nije mu se dalo ovoga puta...

Francuska je u finalu Svetskog prvenstva u Kataru poražena od Argentina nakon penala sa 4:2.

Nakon 120 minuta igre rezultat je bio 3:3, a heroj „trikolora“ bio je Kilijan Mbape sa tri gola.

Mbape je vratio francusku sa 2:0 na 2:2, a onda je u 117. minutu doneo izjednačenje nakon gola Lionela Mesija.

Omogućio je Francuzima penale, a Mbape je i u penal seriji bio precizan. Ipak, sve to nije bilo dovoljno da bi se odbranila titula svetskog šmapiona, osvojena pre četiri godine u Rusiji.

Zbog toga je Mbape bio vidno utučen nakon meča, iako je dobio nagradu za najboljeg strelca turnira sa osam pogodaka.

Dok je sedeo na terenu sa tužnom facom, Mbapeu je prišao predsednik Francuske Emanuel Makron, koji je pokušao da ga uteši.

BONUS VIDEO Lusail i finale Mundijala za pamćenje u nezavršenom gradu u kom se rashlađuju ulice