Dušan Vlahović neće biti prvi Srbin u Juventusu, zapravo, imaće zadatak da krene stazama velikana poput Vladimira Jugovića.
Vlahović će biti šesti Srbin u Juventusu, koji nije često dovodio naše igrače, ali nije ni pravio greške.
#related-news_0
Prethodnici su Vladimir Jugović, Zoran Mirković, Ivan Ergić, Darko Kovačević i Miloš Krasić.
Samo je Darko Kovačević bio klasični špic i njega će poziciono naslediti Vlahović, a kada su u pitanju uspesi, neprikosnoven je Vladimir Jugović.
Jedan od najinteligentnijih igrača 1990-ih osvojio je dve Lige šampiona u karijeri, sa Crvenom zvezdom 1991. i Juventusom 1996. godine, a sa Starom damom ima titulu Serije A (1997), Interkontinentalni i UEFA Superkup iz 1996.
Jugović je igrao za Staru damu od 1995. do 1997. godine, bilo je to relativno kratko, ali plodno vreme za nekadašnjeg univerzalca naše reprezentacije.
Titulu prvaka Evrope je obeležio i Jugovićev penal, matirao je Edvina van der Sara u čuvenom finalu protiv Ajaksa, odigrao je 77 mečeva uz 10 golova i 11 asistencija.
Darko Kovačević je bio klasična „devetka“ poput Vlahovića, a došao je pošto je obeležio 1999. godinu u Realu iz Sosijedada.
Juve ga je kupio za 12 miliona funti, uspeo je tek donekle da dođe do izražaja jer su tada udarne igle bili Inzagi, Del Pjero i Trezege, pa je usledila razmena u kojoj je otišao u Lacio umesto Marsela Salasa.
Dao je 11 golova na 47 mečeva, u klubu je bio od 1999. do 2001. godine.
Zoran Mirković predstavljao je bedem Stare dame od 1998. do 2000. godine, pošto se prethodno odlično pokazao u Atalanti.
Marčelo Lipi ga je doveo u Juventus, pod njegovim vođstvom je više igrao, potom je Karlo Ančeloti preuzeo tim 1999. i promenio planove i igrače, pa je posle toga Mirković otišao u Fenerbahče.
Miloš Krasić dugo je bio lider CSKA iz Moskve, a 2010. je tokom leta otišao u Torino u transferu vrednom 15.000.000 evra.
Bio je lider Orlova i jedan od zaslužnih za Mundijal u Južnoj Africi, ali posle Svetskog prvenstva je počeo polako da prolazi njegov zenit.
Odigrao je 50 utakmica za crno-bele iz Torina i dao 10 golova, postao je i miljenik navijača, ali je čak i italijanski jezik bio mala prepreka, posle te barijere je otišao u Fenerbahče, pa Bastiju i Lehiju u kojoj je završio karijeru.
Nedorečen je ostao samo Ivan Ergić u Torinu jer je bio praktično samo registrovan kao igrač kluba, nije odigrao nijedan zvaničan meč, otišao je u Bazel na pozajmicu i to mu je zapravo bio potez karijere. Tu se etablirao i ostao je čak osam godina.
Pratite nas i na društvenim mrežama: