Moglo je loše da se završi.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Porto sa 2:1, u meču petog kola Grupe H Lige šampiona.

Porto je poveo u 30. minutu golom Pepea, koji je natrčao na odbijenu loptu i pogodio levi ugao gola Katalonaca.

Samo dva minuta kasnije Barselona je stigla do izjednačenja golom Žoaa Kansela. On je ušao u šesnaesterac, prevario jednog igrača Porta i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao gola.

Do potpunog preokreta Barselona je stigla u 57. minutu golom Žoa Feliksa. On je odlično reagovao na povratnu loptu sa leve strane i bez većih poteškoća je sa šest, sedam metara prosledio u gol.

u istoj grupi, Šahtjor je kao domaćin pobedio Antverpen sa 1:0.

Barselona je obezbedila plasman dalje, a samo je čudo može sprečiti da ne bude prva, dok će Porto i Šahtjor u međusobnom duelu odlučiti pitanje drugog putnika.