Raspoložena je bila ekipa trenera Mikela Artete.

Fudbaleri Arsenala pregazili su Kristal Palas 5:0 u 21. kolu Premijer lige na domaćem terenu.

Već u 11. je domaći tim poveo preko Gabrijela koji je iskoristio asistenciju Deklana Rajsa. U 37. minutu su „tobdžije“ duplirale prednost nakon autogola golmana gostiju, Dina Hendersona.

Arsenal je rutinski čuvao prednost u nastavu, a na kraju je i uvećao. Kristal Palas nikako nije uspevao da pripreti domaćinu.

Leondro Trosar je postigao gol u 59. minutu i taka je pitanje pobednika bilo maltene rešeno.

Gabrijel Martineli je briljirao u završnici, nakon što je ušao u igru sa klupe u 69. minutu. Brazilac je postigao dva gola i to u četvrtom i petom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Arsenal je treći na tabeli Premijer lige sa 43 boda dok je Kristal Palas 14. i ima 21 bod.

Ovo je najubedljiviji poraz Kristal Palasa u sezoni u Premijer ligi.