Aleksandar Mitrović je nastavio da rešeta mreže u Saudijskoj Arabiji čim je nastavljeno prvenstov posle šampionata Azije.

U meču kojem je njegov Al Hilal savladao Al Raed sa 3:0  postigao dva gola za svega pola sata. Mitrović se u strelce upisao u trećem minutu, kada se odlično snašao u kaznenom prostoru rivala, posle prodora Mikela, čime je stigao do 18. gola u prvenstvu.

Nije naš as puno čekao da stigne i do brojke od 19 golova. Igrao se 29. minut kada je Al Hilal dobio priliku da sa bele tačke duplira prednost, što je Mitrović i iskoristio.

Hladnokrvno je prišao lopti, golmana je poslao u drugu stranu, a snažnim udarcem stigao do svog drugog pogotka na meču.

Inače, golgeter reprezentacije Srbije je sa dva gola prošao na samo dva pogotka udaljenosti od Kristijana Ronalda, prvog strelca lige. Portugalac je prvi sa 21, sledi Mitar sa 19, dok se na trećem mestu nalazi N’Kudu sa 14.

Podsetimo, Al Hilal je u ovom trenutku na prvom mestu na tabeli sa 53 bodova, četiri više od Al Nasra, uz meč manje.

Oba gola pogledajte u videu na početku teksta.