Crno i crveno-beli se spremaju za najbitniji period sezone.

Kraj januara i početak februara biće, pa čini se, odlučujući period za sezonu Partizana i Crvene zvezde, kako u Evroligi, tako i u ABA ligi.

Partizan je nakon poraza od Panatinaikosa 11. na tabeli najboljeg evropskog takmičenja (11-11), dok je Zvezda jedno mesto ispod sa skorom 9-13.

Nije se ni Zvezda proslavila u poslednjem 22. kolu Evrolige, pošto je u beogradskoj Areni poražena od Baskonije sa 91:90.

Iako su crveno-beli vodili na poluvremenu sa devet poena razlike, raspucani Markus Hauvard je bio taj koji je odlučio pitanje pobednika tada.

„Ne želim da tražim izgovore u povredama. Igrali smo bez tri igrača koja mogu da kreiraju. Mislim da napadački nismo imali problem, dali smo 90 poena, ali problem je bio u odbrani. Velika je razlika u odnosu na to kako smo igrali u Milanu, moramo igrati tako. Za mene, sredili smo kreaciju sa nekim šuterskim akcijama i spuštanjem lopte u reket. Najbitnije je igrati jako u odbrani. Slažem se, nismo imali takvu kreaciju bez tri igrača“, rekao je Sferopulos nakon poraza.

Crvena zvezda vs Baskonia Foto:Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Bio je to izuzetno bolan poraz za ekipu trenera Janisa Sferopulosa i sada Zvezda nema prava na kiks.

Prvo će na megdan Albi u gostima (25. januara) koja je uvek bila težak protivnik za vicešampiona regionalne lige.

Zvezda je protiv Baskonije bila bez tri beka, Miloša Teodosića, Nikole Topića i Nemanje Nedovića koji su se povredili u najgorem mogućem momentu.

Zbog toga je klub doveo Džavontea Smarta koji je u porazu protiv španske ekipe ubacio 11 poena.

Nakon Albe, Zvezda će vezati tri meča na domaćem terenu u Evroligi i to baš do pauze koja će stupiti zbog igranja Kupa Radivoja Koraća.

Prvo će u Arenu doći Valensija, zatim Barselona, te na kraju i Žalgiris.

Između duela sa Albom i Valensijom u ABA ligi igraće se drugi ovosezonski derbi, a domaćin će takođe biti crveno-beli.

Neposredno pre toga crno-beli će dočekati Megu pred punom beogradskom Arenom gde će svi prisutni odati počast legendarnom treneru i košarkašu Dejanu Milojeviću.

Nakon veoma emotivne utakmice izabranici Željka Obradovića igraće protiv Žalgirisa, zatim i protiv Monaka u gostima.

Panathinaikos vs Partizan Foto:Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Tu se ovaj ludi ritam ne zaustavlja već slede obračuni sa Virtusom u gostima i Bajernom u Beogradu.

Sve će se odigrati u 20-ak dana, nakon koji će se znati u kakvoj su situaciji večiti rivali.

Svaki meč će bez izuzetaka biti od najveće važnosti za oba kluba, dok će pogotovo pobednik u derbiju dobiti dodatno samopouzdanje.

I Partizan je imao problema pred meč sa Panatinaikosom, pošto je u Beogradu zbog temperature ostao kapiten Kevin Panter.

Zvezdi je poraz od Baskonije gotovo ugasio nade za borbu za 6. mesto, te će crveno-beli morati da napadnu plej-in Evrolige.

Sa druge strane, Partizan je još uvek u dobroj poziciji da se direktno plasira u plej-of.

Svakako sve će krenuti od Žalgirisa koji je u sve boljoj formi od kako je na klupu došao bivši trener crno-belih Andrea Trinkijeri.

„Mislim da je bila čvrsta, agresivna utakmica od strane i nas i Panatainaikosa. Nažalost, imali smo u prvom poluvremenu veliki broj izgubljenih lopti, ali i koretan rezultat do kraja treće četvrtine. Početak četvrte četvrtine je odlučio utakmicu, tu smo ponovo imali izgubljenih lopti plus neke pogrešne odluke u napadu“, rekao je Obradović posle Panatinaikosa.