Foto: Miodrag Dimitrijević/Nova.rs

Prošle godine nijednog dana nije bilo ni kapi kiše, iako su je nekada svi željno priželjkivali. Ovde se svima smučila za manje od 24 sata.

Foto: Zoran Lončarević/Nova.rs

Poznat je Melburn po nepredvidivoj klimi koja se menja gotovo iz sata u sat, ali sam mislio da su to uobičajene priče kao i za London.

Međutim juče je brzo pala temperatura sa 37 stepeni na samo 20 uz pravu provalu oblaka.

PROČITAJTE JOŠ

Od jutros po vremenu u Melburnu, odnosno od kasno uveče po vremenu u Srbiji kiša ne prestaje da pada. To je ona sitna, gusta, neugodna kiša koja se probija kroz jaknu i dukseve iako isprva ne izgleda strašno. Ipak, organizatori ne uspevaju da osuše teren, a ko zna koliko pusta su prešli valjcima terene.

Osim „Rod Lejver“ arene, „Margeret Kort“ arene i „Džon Kejn“ arene tenis je svuda potpuno stao. Dakle, sve ovo ide na ruku izrazitim favoritima koji mogu da nastupaju po planu, dok će lošije rangirani igrači morati da prođu kroz golgotu. Potencijalno i da igraju dva meča u danu.

Foto: Miodrag Dimitrijević/Nova.rs

Kako kiša nije stala do 15.00 (05.00 po vremenu u Srbiji) postalo je jasno da se već u zaostatku od dva susreta, ukoliko ne bude stala do kraja dana moglo bi da se kasni čitav dan sa programom.

Foto: Miodrag Dimitrijević/Nova.rs

Tako smo videli ljude u skafanderima, ljude koji nose kabanice, rasprodate rafove na kojima su bili kišobrani od 40 dolara, mnogo ljudi koji traži zaklon u svakom trenutku…

Tužno je videti kako je Australijan openu propao san o rekordu od 900.000 ljudi, ali i kako je ljudima propao san o gledanju tenisa. Barem ove srede.

Foto: Miodrag Dimitrijević/Nova.rs
Foto: nova.rs

BONUS VIDEO Kako izgleda ulaz na Australijan open

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar