Dva meča u pet setova.

Amerikanac Ben Šelton nastavlja da živi svoj san. Na prvom turniru koji igra van teritorije SAD-a, Šelton je uspeo da stigne do četvrtfinala i to pobedom protiv zemljaka Džej Dežj Volfa u pet setova i posle preokreta rezultatom 6:7, 6:2, 6:7, 7:6, 6:2.

U prvom setu nije bilo brejka, a jedinu brejk loptu je propustio Šelton. To je Volf iskoristio i sa 7:5 u taj-brejku poveo u setovima.

Šelton ipak nije klonuo duhom i u šestom gemu drugog seta prvi put oduzima servis rivalu u meču, a zatim još jednim brejkom dolazi do izjednačenja u meču.

Treći set je bio kopija prvog, samo što je jedinu brejk loptu propustio Volf, koji je ponvo u taj-brejku ovoga puta rezultatom 7:4 došao do nove prednosti.

Daramas e nastavila u četvrtom setu u kojem je mladi Šelton uspeo da spase tri set lopte, a onda konačno i da dobije jedan taj-brejk sa 7:4 i uvedemeč u odlučujući set.

Tamo je već na startu napravio brejk, a zatim i još jednoim u osmom gemu uspeo d overi pobedu za najveći uspeh u karijeri.

Veliku pobedu u pet setova je ostvario i Andrej Rubljov sa 6:3, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6.