Uživo dešavanja iz Melburna pratite na Nova.rs.

Nažalost, „srpski“ dan na Australijan openu je prošao veoma loše, a njega je zatvorio Filip Krajinović koji je poražen u tri seta od Danca Holgera Runea (6:2, 6:3, 6:4).

Jedan od tri učinak je srpskih tenisera nakon današnjih mečeva, iako smo se svi potajno nadali da će biti tri od tri.

Počelo je sjajno, pošto je Laslo Đere pobedio Zizua Bergsa sa 3:1, ali je sve krenulo nizbrdo, Miomir Kecmanović je izgubio od Nikolasa Jarija u tri seta, a istu sudbinu je imao i Krajinović.

Od samog starta se videlo da ne može da parira, u ovom momentu, boljem protivniku.

Rune je igrao bez greške, napdao je servis srpskog tenisera, a ovaj nije imao odgovor na njegov ritern.

Danac je lako došao do prvog, a još lakše do drugog seta, pošto je Krajinović ponovo dopustio da mu Rune lako oduzme servis.

Srpski teniser je najveći otpor napravio u trećem setu, kada je konačno stigao do brejk prilika.

Rune je vodio 4:1, ali se Krajinović nije predao i tračak nade bio je brejk, nakon koga je izjednačio na 4:4.

Ipak, danska senzacija je ostala mirna i u naredna dva gema je pokazala zašto je u samom teniskom svetskom vrhu.

U sledećem kolu će igrati protiv boljeg iz duela Maksim Kresi i Aleks Ramos Vinjolas.

Rune - Krajinović 6:2, 6:3, 6:4