Slobodan Bubnjević, fizičar i naučni novinar, u podcastu "Život na srpskom" govori o izazovima koji su dočekali nauku u pandemiji, a nakon nje se čine još težim.
Vakcine, maske, nuklearne pretnje, zemljotresi i druge prirodne katastrofe, raznorazne teorije zavere – sve su to teme koje danas na svakodnevnom nivou testiraju poverenje običnih ljudi u nauku, a sa mogućim ozbiljnim posledicama. Slobodan Bubnjević nam objašnjava kako se to desilo i koju ulogu u kreiranju takve atmosfere nesigurnosti imaju naučnici, mediji, pseudonaučne grupacije, ali i državne institucije.
Šta nam se zapravo događalo u pandemiji? Koje su greške napravljene? Gde su trenutne granice nauke, a koji su izazovi? – neka su od pitanja na koja Bubnjević daje odgovore, a dotiče se i antivakserskog pokreta, izjava Branimira Nestorovića, meteorologije, ravnozemljaša…
Autorka podcasta „Život na srpskom“ je Ana Kalaba.
***
„Život na srpskom“ je lifestyle podcast u kojem novinarka Ana Kalaba razgovara s gostima o malim-velikim stvarima koje čine živote nas običnih smrtnika u zemlji Srbiji, nekad tako specijalnim, nekad tragikomičnim, čak apsurdnim. Ideja je da to bude prostor gde se razbijaju neke predrasude i otvaraju novi vidici. Jeste li dovoljno otvoreni?
Naše podcaste možete slušati i na platformama gugl podcast, apple podcast, soundcloud, spotify, stitcher, castbox, deezer i podcast.rs.