Foto: Goran Srdanov

Program "Muzika nade", koji se uspešno sprovodi u Srbiji od 2014. godine dobitnik je značajne nagrade Svedočanstvo o dobroti koju je Srpski filantropski forum dodelio povodom ovogodišnjeg Nacionalnog dana davanja. 

– Verujem da rad na postizanju inkluzivnog obrazovnog sistema znači investiranje u ljudske resurse i obrazovnu budućnost učesnika socijalnog i kulturnog života, koji su otvoreniji prema različitostima – kazala je Đurđa Papazoglu, izvršna i umetnička direktorka programa povodom nagrade.  

Foto: Goran Srdanov

„Muzika nade“ je program socijalne promene i razvoja dece i mladih koji koristi muziku i grupno muziciranje kako bi podstakao intelektualni, socijalni, emocionalni i moralni razvoj deteta, i na taj način stvorio odgovorne građane koji doprinose svojoj zajednici. Pokrenut je 2014. godine po uzoru na „El Sistema“ program koji je nastao u Venecueli 1974. godine i danas se sprovodi u 60 zemalja sveta i obuhvata oko četiri miliona dece. 

Program „Muzika nade“ sarađuje sa odabranim nastavnim kadrom muzičkih škola širom Srbije i brojnim umetnicima u cilju izgradnje mreže stručnjaka koji će unaprediti pedagoške metode učenja muzike i tako doprineti reformi obrazovanja. 

Foto: Goran Srdanov

Srpski filantropski forum, tradicionalno na Nacionalni dan davanja – 9. oktobar, pohvaljuje istaknute filantrope, pojedince, kompanije, organizacije i skreće pažnju javnosti na značaj solidarnosti i dobročinstva, kao i na važnost zajedničkog ulaganja u opšte dobro. Ove godine, kao odgovor na tragične majske događaje, Forum je odao priznanja i izuzetnim delima učenika svih škola u Srbiji, koji su se pokazali i dokazali svojom posvećenošću negovanju drugarstva, tolerancije, brige o bližnjima i humanosti.

– U našem društvu imamo manjak nade, bez koje nema života. Posebno je važno da nadu i veru u bolji život imaju ranjive grupe i pojedinci. „Muzika nade“, kroz kreativnost, muziku, pesmu, pomaže da nam tu nadu prenose upravo oni kojima je najpotrebnija podrška. Širenje nade i dobrote lekovito je i za one koji su deo projekta i za sve nas koji uživamo u muzici koju stvaraju mladi. Zbog toga pozivamo sve donatore da daju podršku kako bi „Muzika nade“ opstala i širila se po školama Srbije – napomenuo je Veran Matić, izvršni direktor Srpskog filantropskog foruma.

U okviru svečanosti dodele nagrada nastupio je i perkusionistički i horski ansambl učenika Osnovne škole „Branko Pešić“ iz Zemuna u kojoj se sprovodi ovaj važan program. Perkusionistički ansambl predvodio je perkusionista iz Beogradske filharmonije, Aleksandar Radulović, a hor profesorka Muzičke škole Stanković, Biljana Simenović. 

Bonus video: Veran Matić o Srpskom filantropskom forumu

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar