Oglas

Beograd 22.09.2020. Ivan Jevtović, glumac. Centar za kulturnu dekontaminaciju, CZKD, predstava o Srebrenici Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Ivan Jeftović. Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Ivan Jeftović. Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs

"Idiot" Ivana Jevtovića gostuje u Ateljeu 212

25. maj. 2021. 14:08

Doktorsko-umetnički projekat Ivana Jevtovića "Idiot" F. M. Dostojevskog u okviru njegovog Pozorišta Lektire, gostuje na sceni Ateljea 212 večeras sa početkom u 19.30 sati, saopštili su iz ovog teatra.

Oglas

"Kada bismo stvarno poverovali u mogućnost da se naši životi ne odvijaju samo u jednoj dimenziji - realnosti, i kada bi pozorišnu realnost intezivno prihvatili za učenje ali i osnovne spoznaje, tada bi u okviru Pozorišta Lektire Vladimir Jevtović bilo moguće da novi heroji vaskrsavaju pokojnike iz literature i ispravljaju sudbine", kaže se u najavi pedstave.Na taj način, dodaju organizatori, produženo dejstvo posle odigrane predstave aktivira do tada neotkrivene talente, empatije, kreativne ideje budućih stvaralaca."Glumci u našem pozorištu pružaju jedinstvenu priliku otkrivanja novih heroja koji mogu da preokrenu radnju-priču! Predstave, filmovi, igrice su fiksirane, a u Pozorištu Lektire Vladimira Jevtovića rasplet je uvek autentičan."

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare