Međunarodni dan sećanja na žrtve Holokausta obeležava se svake godine 27. januara. Ova važna godišnjica odaje počast žrtvama genocida nad evropskim Jevrejima od strane nacističkog terora tokom Drugog svetskog rata i podseća nas na važnost očuvanja budućnosti bez mržnje i netolerancije, a upravo o tome govori i film "Bela golubica: Čudesna priča" koji je u bioskopima.
Posle svetskog fenomena „Čudo“ nova adaptacija bestseler romana čuvene autorke R.H. Palasio, u režiji slavnog Marka Fostera, poznatog po filmovima “Čovek po imenu Oto” i “U potrazi za nedođijom”, definitivno je obeležila početak godine, duboko nas inspirisala, dirnula i podsetila na snagu dobrote.
Roman koji je inspirisao film, poznat je i po tome što je bio izvor inspiracije za pokret #ChooseKind (#BiramLjubaznost), koji naglašava važnost ljubaznosti, ravnopravnosti i prijateljstva u svakodnevnom životu. Ovog puta priča o toleranciji je smeštena u period tokom Drugog svetskog rata.
U novom poglavlju “Čuda” otkrivamo drugu stranu Džulijanove priče, koji se bori da pronađe svoje mesto u društvu od kada je izbačen iz bivše škole zbog nedoličnog ponašanja prema Avgustu Pulmenu. Kako bi promenila njegov život, Džulijanova baka (dobitnica Oskara Helen Miren) mu konačno otkriva svoju priču o hrabrosti – tokom njene mladosti, pod okupacijom nacista u Francuskoj, jedan dečak ju je zaštitio od smrtne opasnosti.
Njih dvoje su pronašli prvu ljubav u zadivljujućem, čarobnom svetu koji su sami stvorili, dok je dečakova majka (Džilijan Anderson) rizikovala sve kako bi ih zaštitila.
„Bela Golubica: Čudesna priča“, kao i „Čudo“ pre nje je ohrabrujući film o tome kako jedan čin dobrote može promeniti sudbine i podstaći druge ljude da počnu činiti isto.
Bonus video: Film o počecima rejva i klabinga u Srbiji