zvezda-makabi Bili Beron

Crvena zvezda je deklasirala Makabi na svom parketu u okviru 28. kola Evrolige - 92:76. Meč iz beogradske "Arene", koji ste mogli da pratite iz minuta u minut uz Nova.rs, obeležili su Bili Beron i Kevin Panter.

U prvoj četvrtini blistao je Beron sa 16 poena (trojke 4/4), u trećoj Panter sa 12, a između su svi ostali u crveno-belim dresovima utkali sebe u veliki trijumf. I u jednu od najboljih i najlepših partija srpskog i ABA prvaka ove sezone.

Makabi je prosto razbijen, iako je došao u sjajnoj formi u beogradsku „Arenu“. Ni za šta se izabranici Janisa Sferopulosa nisu pitali u srpskoj prestonici, pa je Zvezda oživela san zvani Top 8.

Ipak, i sam trener Dragan Šakota rekao je da im je sav fokus na ABA ligi, u kojoj se bore za plej-of, što znači da im Evroliga nije primarna u ovom delu sezone.

Zvezda je za ovaj meč spremila posebne, retro dresove u znak podsećanja na zlatnu generaciju iz 1974. i osvajanje prvog evropskog trofeja. Kao da su igrači pronašli dodatnu motivaciju da obraduju navijače i legende kraj parketa.

Pomenuti Beron je rafalnom paljbom iza linije 6,75, pa čak i sa osam metara, vukao crveno-bele ka dvocifrenom plusu već u prvom kvartalu. Pravu pomoć imao je od Štimca i Gista, koji su se odlično nosili sa Amareom Stodemajerom, nekadašnjom NBA zvezdom. Do poluvremena je Zvezda trojke šutirala 10/14 i bila na zavidnom odstojanju i pored šest promašenih od devet slobodnih bacanja.

I onda je na scenu stupio Panter. Zablistao je u trećoj četvrtini, ubacio 12 poena i „maltretirao“ odbranu Makabija koja nikako nije pronalazila rešenje. Pogađao je iz svih pozicija i vodio Zvezdu na preko +20.

Već tada je bilo jasno ko će se na kraju radovati… I jasno je da su Beron i Panter obeležili 11. evroligaški trijumf Zvezde, kao i Štimac sa dabl-dablom.

CRVENA ZVEZDA – MAKABI 92:76 (27:20, 22:23, 30:15, 13:18)

Dvorana: Arena. Gledalaca: 7.369. Sudije: Paterniko, Viklicki, Alijaha.

Crvena zvezda: Panter 22, Braun 4 (9as), Perperoglu 5, Davidovac 2, Lazić 8, Beron 22 (5sk, 4as), Gist 12 (5sk), Lukas 2, Dženkins, Simanić, Odžo 3, Štimac 12 (12sk).

Makabi: Brajant 3, Vilbekin 11, Ejsi, Rejnolds 7 (10sk), Kalojaro 8, Hanter 8, Avdija 3, Džekson 4, Dorsi 19, Koen 7, Stodemajer 4, Zusman 2.

POSLEDNJA ČETVRTINA Crvena zvezda – Makabi 92:76

KRAJ! Zvezda je slavila protiv uz rapsodiju i ubedljivu razliku.

38′ Zaigrao se Gist

Preteruje malo Gist, rešava napade iz teških situacija, kao da je nestala kreacija u napadu crveno-belih, pa Makabi smanjuje na minus 14 – 87:73.

36′ Sjajno zakucavanje Gista

Pojavio se Gist i zakucao u svom stilu za oduševljenje na tribinama, a navijači Zvezde pesmom već slave pobedu iako je ostalo četiri minuta – 87:69.

34′ Nešto mirniji period igre

Samo po koš na obe strane za puna tri minuta – Zvezda je malo stala, a Makabi to ne kažnjava, pa je rezultat 85:65.

31′ Panter nastavlja gde je stao

Odlično igra Kevin Panter i pogađa iz svih pozicija, pa je nanizao četiri poena na startu poslednje četvrtine za ukupno 22 svoja i 22 razlike. Uzvratili su Tajler Dorsi trojkom i Stodemajer penalima za 83:63.

TREĆA ČETVRTINA Crvena zvezda – Makabi 79:58

30′ Velika razlika i pobeda na vidiku

Jeste da ima još cela poslednja četvrtina da se odigra, ali prema svemu viđenom, Zvezda grabi ka trijumfu. Kevin Panter je pogodio dva od tri penala za svojih 12. poena u ovoj deonici, Zvezda ih je postigla 30, dvostruko više od Makabija, pa prilikom obaveznog predaha vodi sa 79:58.

28′ Trojka Pantera i najveća prednost do sada!

Kevin Panter je „pocepao“ mrežicu trojkom uz zvuk sirene za istek napada, pa Zvezda ima do sada maksimalnih +21 i 72:51.

27′ Dabl-dabl Štimca

Vladimir Štimac je već došao do dabl-dabla sa 12 poena i 12 skokova, uz dve asistencije za 22 minuta i indeks 25. Sa penala se pobrinuo sada za 69:51.

26′ Zvezda na plus 19

Sve polazi za rukom momcima u crveno-belim dresovima, dok Makabi niže greške iz napada u napad. Rotira Sferopulos u nadi za pravom petorkom i nikako ne uspeva u tome… Lazić je pogodio trojku, Štimac jedno slobodno bacanje, a Gist iz reketa za +19 i 67:48.

24′ Sjajna igra crveno-belih

Popustili su živci gostima iz Tel Aviva, a Zvezda igra jednu od najboljih i najlepših utakmica sezone. Gist je realizovao sjajnu akciju, nakon čega je Koen napravio faul u napadu – 61:48.

23′ Zvezda u bonusu

Već treća lična Branka Lazića i Zvezda je u bonusu, iako nije istekao treći minut ove četvrtine – 56:46.

23′ Kakva glupost Ejsija

Neverovatno šta je uradio centar Makabija Kvinsi Ejsi. Promašio je iz igre i prilikom odlaska na klupu šutnuo i polomio deo reklame – dobio je tehničku. Beron je poklon penal pretvorio u +10 i 56:46.

22′ Sjajna blokada Štimca

Revanširao se Štimac i izblokirao Hantera, i to proslavio burno u svom stilu, na oduševljenje publike u „Areni“. Bez promene rezultata…

22′ Braun bez greške

Sva četiri slobodna bacanja u nizu pogodio je Lorenzo Braun – 53:46.

21′ Četiri slobodna bacanja za Brauna

Zusman je faulirao Lorenza Brauna prilikom pokušaja da pogodi trojku, a dobio je i tehničku zbog protesta, pa Zvezdin plej ima četiri penala.

21′ POČELO JE DRUGO POLUVREME

I to vrlo teškom trojkom koju je pogodio Skoti Vilbekin sa osam metara i pored dobre odbrane srpskog i ABA prvaka – 49:46.

Savršena četvrtina Bilija Berona – trojke 4/4 i 16 poena

DRUGA ČETVRTINA Crvena zvezda – Makabi 49:43

Bili Beron Zvezda Makabi

20′ Zvezda šutira trojke 10/14, ali je promašila šest penala

Prekinuo je Štimac mučenje u napadu pogotkom posle četvrtog ofanzivnog skoka, ali je promašio šesti timski penal od devet pokušaja. Tačku na poluvreme stavio je Skoti Vilbekin trojkom i upravo su trojke obeležile meč do sada. Zvezda ih je šutirala 10/14, a Makabi 8/16.

19′ Zvezda bez koša iz igre

Više od dva minuta je Zvezda bez poena iz igre, samo jedno slobodno bacanje pogodio je Štimac dok je Hanter na drugoj strani još jednom lako poentirao iz reketa – 47:40.

17′ Panter za plus osam Zvezde

Između dve trojke Kevina Pantera precizan iza linije 6,75 metara bio je i Perperoglu, da bi Amerikanac pogodio za dva, pa je Sferopulos morao da reaguje tajm-autom – 46:38. Zaslužena prednost Zvezde.

15′ Trojka Pantera, pa promašen zicer

Umesto da Zvezda ode na plus 10, sada je pet razlike… Panter je pogodio trojku, pa promašio polaganje, što je kaznio Džekson trojkom – 38:33.

13′ NBA u Areni

Na parketu u dresu Makabija se našao i Amare Stodemajer, nekada NBA zvezda. Zanimljivo da je zajedno u najjačoj ligi sveta, u Finiksu, igrao sa Žarkom Čabarkapom, koji je sada sportski direktor Crvene zvezde.

12′ Sjajno zakucavanje Odža

Iskoristio je Majkl Odžo fizičku dominaciju i snažno zakucao za +6, a posle je viđena užasna odbrana Lukasa na Džeksonu…

11′ Lukas u igri, Beron ne staje

Zvezdin plej na početku ove deonice je Kalvin Lukas, a Dorsi smanjuje zaostatak Makabija na 27:23. Na drugoj strani je Perperoglu dobio „rampu“, posle koje je Beron pogodio trojku sa osam metara – 30:23.

PRVA ČETVRTINA Crvena zvezda – Makabi 27:20

Koš Berona za njegov 16. poen, odlična odbrana Davidovca i koraci Odža za kraj prve četvrtine!

9′ Perperoglu na parketu

Prekaljeni Grk Stratos Perperoglu menja Lazića koji ima dva faula i biće zadužen za mladog Denija Avdiju u odbrani – 25:18.

8′ Zvezda igra na nepreciznog Gista

Iskusni krilni centar rešava nekoliko poslednjih napada. Igra Gist protiv Koena i jedno polaganje je promašio, kao i oba slobodna bacanja. Zato je Štimac upisao još jedan ofanzivan skok i pogodio za 25:18.

7′ I Gist pogađa trojku

… i to od tablu. Kad ide – onda ide. Zvezda trojke u prvoj četvrtini šutira 6/7, pa je trener Makabija Janis Sferopulos zatražio tajm-aut – 23:14.

6′ BEROOOOON! Četiri trojke zaredom!

Kako igra Bili Beron! Vezao je četiri trojke bez promašaja, već je na 14 poena, a pored njega poentirali su samo Štimac (2) i Braun (1). Lazić se pridružio Beronu u trojkaškom obračunu, na drugoj strani je iza linije 6,75 pogodio Koen – 20:14.

5′ Rafalna paljba Berona

Tri trojke vezao je sjajni Bili Beron, ali Zvezda nema rešenje, za sada, za Otela Hantera koji dva napada gostiju kruniše zakucavanjem – 14:11.

3′ Lazić čuva Vilbekina

Dobru odbranu igrala je Zvezda, posebno kapiten Lazić koji je zadužen za Vilbekina, najboljeg igrača Makabija. Ipak, Otelo Hanter je našao način da smanji zaostatak, da bi Beron pogodio dve trojke na šta je jednom odgovorio Vilbekin – 11:7.

2′ Braun i Štimac u centru pažnje

Braun je imao polovičan učinak sa penala, a skok u napadu upisao je Štimac i iznudio drugu ličnu Kvinsija Ejsija, startnog centra Makabija – 5:2.

1′ Beron!

Prvi koš na meču postiže Bili Beron iz akcije koja je crtana za njega – 2:0.

1′ U „Areni“ je prisutno između 5.000 i 6.000 gledalaca…

1′ POČELA JE UTAKMICA!

Prvi napad ima Zvezda… Na isteku je Beron pronašao Štimca koga je snažno izblokirao Hanter.

18.57 STARTNE PETORKE

Crvena zvezda: Braun, Beron, Lazić, Gist, Štimac.

Makabi: Vilbekin, Brajant, Zusman, Hanter, Ejsi.

18.50 Dobro došli!

Dobro veče i dobro nam došli na još jedan blog uživo i iz minuta u minut možete pratiti meč Crvene zvezde i Makabija u beogradskoj Areni.