Nebitno je kada će biti vaspostavljena nova vlast, važno je da ona obezbedi zakoniti tretman za sve članove naprednjačke udruge koji su pljačkali državu. Isto važi i za koalicione partnere, valja i njhovu imovinu pročešljati.
Niko nije nevin dok se ne dokaže. Sem Nepogrešivog. I zavedenih i ucenjenih. Ne bi bilo dobro da neko ko je samo doneo torbu sa kešom zbog toga i odgovara. Gde bi nas to odvelo, onda bi i nosilac koferčeta morao da vrati pare, a ta šuška je već zastarela.
Uzmimo za primer slučaj biznismena i bivšeg predsednika FSS. Umesto da se brani iz pritvora, njega su partijski drugovi proterali da se pati na imanju u Dominikanskoj Republici. Prvo su mu preko tabloida natovarili nekakvu carinsku utaju od 640 miliona evra, a onda – progon.
I šta je jadnom čoveku ostalo sem da se potuca po karipskom regionu. A srce mu je u Srbiji, i imovina i prijatelj predsednik.
Valjalo bi, takođe, da nam i ministarka koja je potpisala ugovor o Beogradu na vodi potanko objasni gde je tu ona videla interes Srbije. Ne ono, bila sam na funkciji, to nije moj projekat i slično. Nego, čiji je to interes, Beograda i građana nije. A bez interesa se u takve avanture ne ulazi. Stotine i stotine miliona nas je to koštalo.
Pa da nam ministar finansija, možda i guvernerka, otpevaju zašto je prodata Komercijalna banka u Banjaluci, pa potom ponovo kupljena. Da li je država na toj transakciji dobila? Ako je izgubila, ko će da nadoknadi štetu i čija je ta, mudra odluka.
Bivši direktor „Krušika“ na sudu mora da objasni zašto je mine prodavao ispod cene koštanja. Kome je išla razlika i koliko je granata potrebno za kvadrat na Dedinju.
Gospođica premijerka mora dobiti priliku, pre puta u Dominikanu, da nam svojim rečima ispriča zašto je otuđila jedino srpsko lečilište na moru – Vrmac. Generacije su gradile taj dragulj.
Tamo su se, uz nadzor naših lekara i o trošku države, oporavljali oni koji su imali probleme sa disajnim organima, srčane smetnje, kožne bolesti… Hiljade beogradskih mališana prodisalo je u Vrmcu. Beograd je jedno od najzagađenijih mesta na planeti i prodati takvo blago je ravno zločinu.
Tačnije, Vrmac nije ni prodat, hotel sa 170 soba, zdravstveni centar sa morskom vodom u bazenima, Njegoševa kuća, sportski tereni, nekoliko stotina metara morske obale u vlasništvu… sve je poklonjeno crnogorskom biznismenu. Zemljište od 30 hektara i 16.000 kvadrata hotelskog, sportskog i zdravstvenog prostora menjano je za beznačajnu zgradu u Beogradu. Zbog toga bi gospođica premijerka mogla da plevi banatski kukuruz, a ne da bere karipske palme.
A šta ćemo sa Stefanom Nemanjom? Može li on zaglaviti robiju ili mu je dovoljna kazna što su ga naprednjaci obrukali onom grdosijom. I što dreždi ispred nekadašnje železničke stanice, u kojoj se skupljaju zmije, pacovi i narkomani.
Kada ćemo saznati koliko je preko Stefanove grbače izvučeno miliona evra? Koliko nas je to koštalo, ko je odobrio i ko se koliko miliona evra ugradio. Vlast nam je obećala da će u 2023. objaviti cenu, godina prođe, a obećanje – ludom radovanje.
Imam molbu za buduće vlasti, da uzmu kao olakšavajuću okolnost mladost dame koja je učestvovala u izvlačenju pet miliona evra iz Ministarstva za brigu o porodici. Nije lepo da joj najbolje godine prođu u tamnici, a samo je radila što i drugi. I slušala pretpostavljenog.
Takođe, tražim razumevanje za vlasnika ugašenog „Objektiva“. Valjalo bi ga sačuvati za zaštićenog svedoka. Ako su navodi njegovog pisma predsedniku tačni, jasno se vidi da je i on žrtva. Da je ostao kratak za šest miliona evra, a da je od 25 miliona, kolika je ugradnja u cenu puta Ruma – Šabac- Loznica, najviše otišlo SNS udruzi – 10 miliona. Tek tričavih dvesta hiljada je navodno dato ministru finansija, a to, po merilima republičke tužiteljke, zvane Šuplja stena, i ne podleže krivičnom gonjenju.
Ja započeh spisak, vi ga dopunite „Telekomom“, EPS-om… i pošaljite tamo gde treba. Kad se ovih glodara otarasimo.
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare