Spiridonović protiv Metalca
Spiridonović u duelu sa igračima Metalca; Foto: Starsport

Crvena zvezda je pobedila i u drugoj pripremnoj utakmici, pošto je savladala novog superligaša Metalac - 1:0. Strelac jedinog gola bio je Nikola Krstović u 89. minutu.

Srpski šampion je prethodno dobio IMT (2:0) u prvoj proveri na pripremama, dok je ekipu iz Gornjeg Milanovca srušio u poslednjim sekundama meča.

Trener Dejan Stanković odlučio se za startnu postavu: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Hajdin, Petrović, Sanogo, Ivanić, Spiridonović, Katai i Tomane. Zvezda je od početka držala loptu i kreirala igru preko Kataija i Ivanića, ali bez promene rezultata.

Odličnu šansu imao je u 13. minutu novajlija Spiridonović na dodavanje Kataija, izašao je sam pred golmana Puletića koji je sačuvao mrežu.

Čak tri puta se u šansi našao i agilni desni bek Milan Gajić, dok je na isteku pola sata zapretio Metalac preko Desančića.

Već u prvom poluvremenu je Stanković napravio prvu promenu i uveo Strahinju Erakovića umesto levog beka Stefana Hajdina.

Nije Zvezda uspela do pauze da kruniše inicijativu, a nešto slično viđeno je i u nastavku meča, uz dosta posla za golmana Metalca.

Najpre je Spiridonović šutirao iznad prečke, dok je Puletić zatim ukrotio pokušaj Ivanića.

Hajdin u duelu na meču sa Metalcem
Stefan Hajdin protiv Metalca; Foto: Starsport

Rešio je Stanković u 65. minutu da promeni skoro ceo tim i na terenu su se našli golman Katić, Gobeljić, Degenek, Babić, Jovičić, Vulić, Nikolić, Radulović i Krstović. Dule je bio završen za Borjana, Gajića, Milunovića, Pankov, Ivanić, Petrović, Spiridonović, Kataija i Sanoga.

Odličan prodor Veljka Nikolića u samom finišu bio je uvod u jedini pogodak na utakmici i pored dobre intervencije rezervnog golmana Savića.

Talentovani špic Nikola Krstović pronašao je put do mreže posle centaršuta sa desne strane za konačnih 1:0.