Sprinterski program u "ligama petice" evropskog fudbala se nastavio se mečevima u italijanskoj Serii A, Premijer ligi i španskoj La Ligi.

Italija je bila žarište pandemije koronavirusa i nije bilo izvesno da će fudbalska sezona uopšte biti nastavljena.

Ipak, mogući finansijski gubici bi bili toliki da bi mnogi klubovi ostali bez sredstava, pa je nađeno kompromisno rešenje.

Serija A je restartovana zaostalim utakmicama 25. kola, a nastavila se „normalnim tokom“ od ponedeljka.

Prvi su na teren izašli fudbaleri Fjorentine i Breše, tamo je bilo nerešeno, 1:1 , da bi kasnije Milan slavio ubedljiv trijumf na strani protiv Lečea (4:1).

Mnogo se očekivalo od meča Bolonje, našeg Siniše Mihajlovića, i prvaka Juventusa. „Bjankoneri“ su na kraju sav posao završili u prvom poluvremenu, golovima Ronalda iz penala i Dibale, koji je odlično šutirao u desni gornji ugao u 36. minutu.

U „vremenu dnevnika“ startovao je duel španske Primere između Viljareala i Sevilje, tamo je bilo 2:2, a nerešeno, ali bez golova odigrali su Leganes i Granada.

Najraspoloženiji je bio Mančester siti u Premijer ligi, pobedili su ekipu Barnlija sa 5:0 (3:0).

Leganes – Granada 0:0

23.55 – To je sve od evro fudbala za danas!

24.54 – Kraj meča, Leganes i Granada su odigrali meč bez golova.

23.53 – Velika šansa za Leganes u poslednjem minutu nadoknade, Lasa je pokušao glavom, za malo je bio neprecizan!

23.42 – Završen je meč u Bolonji, trijumf Juventusa od 2:0 (2:0).

23.35 – Drugi žuti za Danila, Juventus koji minut sa igračem manje!

23.30 – Bliži se kraj meča u Bolonji, Juventus je pred novom pobedom!

23.24 – Ništa od gola! Golman Rui Silva je odbio loptu do prečke, ni iz drugog pokušaja igrači Leganesa nisu uspeli da postignu gol.

23.23 – Penal za Leganes! Karlos Neva je napravio faul…

23.15 – Ronaldo je u 73. minutu pokušao solo akcijom, snažno je šutirao, lopta je prošla kraj stative gola Bolonje. Ostaje 0:2, vodi šampion Italije.

23.01 – Bolonja je tražila VAR u 60. minutu, sumnjalo se na penal, ali sudija Roki je doneo odluku da penala ipak – nema…

22.52 – Završen meč na „Etihadu“, ubedljiva pobeda Sitija nad barnlijem 5:0 (3:0).

22.24 – Petarda!

Foden je postigao drugi gol, Siti vodi 5:0!

22.23 – Bomba!

Kakav gol Paola Dibale! Juve vodi 2:0!

22.12 – Poker Sitija!

Kanonada! 4:0 za Siti, David Silva, 51. minut!

22.10 – Penal za Juventus! Gol Ronalda!

Stefan Densvil je povukao Matijasa De Lihta, sudija je gledao snimak i pokazao na belu tačku. Lak posao za Ronalda – 1:0 u 23. minutu.

21.47 – Opet Mahrez!

Siti vodi sa 3:0, Mahrez je ovoga puta postigao gol iz penala, u drugom minutu nadoknade.

21.45 – Počelo je!

Miha napada Juventus!

21.43 – Gol za Siti!

Rijad Mahrez u 43. minutu – 2:0.

21.28 – Kraj i u Firenci!

Šest minuta nadoknade nije bilo dovoljno za promenu rezultata – 1:1.

21.27 – Kraj!

Pobeda Milana sa 4:1, Viljareal i Sevilja – 2:2.

21.24 – Vodi Siti!

Gol Fila Fodena u 23. minutu.

21.09 – Crveni i gol!

Trener Fjorentine Đuzepe Jačini je dobio crveni karton, svega nekoliko trenutaka pošto je u igru uveo Nikolu Milenkovića, a u tom periodu Milan je postigao i četvrti gol, preko Rafaela Leaa u 72. minutu.

21.04 – Crveni karton!

Fjorentina će do kraja meča igrati bez Martina Kaseresa, koji je dobio drugi žuti karton u 71. minutu.

21.00 – Počelo je u Mančesteru

Meč između Sitija i Barnlija je startovao – na vreme.

20.57 – Izjednačenje!

Sevilja je od 63. minuta vratila meč na početak, preko Munira El Hadadija.

20.51 – Neverovatno!

Milan vodi sa 3:1! Strelac je Ante Rebić u 58. minutu!

20.48 – Milan vodi!

Dva minuta je trajalo izjednačenje! Đakomo Bonaventura je u 55. minutu ponovo doveo Milan u vođstvo!

20.45 – Penal! Izjednačenje!

Mateo Gabija je napravio faul u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa penala bio je Marko Mankosu u 543 minutu.

20.19 – Vodi Viljareal!

U petom minutu nadoknade prvog poluvremena domaći su poveli preko Paua Fransiska Toresa!

20.12 – Izjednačenje i VAR!

Gol Lečea u 36. minutu je poništen zbog ofsajda, a u 39. je preko Serhija Eskudera Sevilja izjednačila na 1:1.

20.03 – Izjednačenje!

Svega 12 minuta je trebalo Fjorentini da izjednači, strelac u 29. minutu je bio German Pecelja.

19.59 – Vodi Milan!

Tek iz četvrtog šuta u okvir gola gosti su poveli – strelac je u 28. minutu bio Sami Kastiljeho.

19.50 – Stižu golovi!

U 18. minutu duela između Viljareala i Sevilje domaće je u vođstvo doveo Pako Alkaser, pošto je prethodno arbitar dozvolio prednost uprkos igranju ruke jednog fudbalera Sevilje u kaznenom prostoru.

Minut ranije je penal dosuđen u Firenci, Breša je povela u 17. minutu preko Alfreda Donarume.

19.33 – Počelo je i u Italiji

Dušan Vlahović je starter za Fjorentinu u duelu sa Brešom.

19.30 – Italijani kasne, Španci krenuli

Dok čekamo da se zakotrlja lopta na „Čizmi“, utakmica između Viljareala i Sevilje je startovala tačno na vreme.