Sigurno i ubedljivo - fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar 3:0 na startu Superlige. Strelci su bili Spiridonović, Ivanić iz penala i Vulić majstorijom iz slobodnog udarca.

Naslućivalo se u pripremnim mečevima i na prvoj zvaničnoj je potvrđeno – Aleksandar Katai i Srđan Spiridonović su sjajan tandem. I ima prostora da budu još ubojitiji.

Upravo su njih dvojica bili glavni krivci za vođstvo kojim je najavljeno da će crveno-beli uspešno započeti odbranu trona i pohod na četvrtu uzastopnu titulu prvaka.

Opravdali su puleni Dejana Stankovića ulogu favorita, sve vreme su kontrolisali dešavanja na svom terenu, pred praznim tribinama usled pandemije koronavirusa.

Izveo je nekadašnji kapiten Zvezde očekivan sastav u formaciji 4-1-4-1 i najveća pretnja po povratnika u Superligu bili su pomenuti Katai i Spiridonović. Vidi se koliko znaju fudbal i da bi od njih moglo dosta toga da zavisi u ofanzivi.

Pravu magiju priredio je Katai po levom krilu kada se oslobađao čuvara i proigrao Spiridonovića, kome nije bilo teško da iz prve zatrese mrežu u osmom minutu. Prvenac letošnjeg pojačanja na zvaničnoj utakmici i zvanično prvi Zvezdin pogodak u sezoni 2020/2021.

„Reakcija, reakcija“, vikao je kapiten Milan Borjan i tražio od saigrača da prekidaju potencijalnu kontru gostiju.

Tražio je i od Pankova da „namesti“ odbranu, kao i od mladog Erakovića da bude žustar u duelima, što je „Čupa“ i činio, jer je na sredini sekao akcije Pazaraca bez straha.

Brzo je Zvezda na semaforu ispisala 2:0… Tomane je iznudio najstrožu kaznu, sudija Nikolić pokazao je na belu tačku odakle je Mirko Ivanić sigurno poslao loptu u levu stranu, sa očito srećnom „četvorkom“ na leđima.

Crveno-beli su se pitali za sve na terenu, imali i nekoliko lepih akcija u kojima je prednjao Veljko Nikolić. Maestralno je talentovani vezista sredinom prvog dela izbacio Ivanića kome je malo nedostajalo da zaobiđe golmana Drobnjaka, a ni u nastavku akcije nije domaćin našao put do mreže.

Ređali su se potezi petom Sanoga, volej Kataija i onda nešto mirniji period igre do predaha. Ni u nastavku nije bilo mnogo drugačije… Zvezda je dominirala i držala loptu, često i pretila, ali bez onih pravih šansi do kraja.

Rezultat i situacija na terenu dozvolili su Stankoviću da proba određene varijante. Tako je ulaskom Bena na levo krilo otišao Spiridonović, dok su ispred zadnjeg veznog Jovičića, umesto Sanoga, delovali Vulić i starter Nikolić.

I upravo je jedan rezervista rešio sve dileme… Kako se namestio Miloš Vulić i zaleteo prilikom slobodnog udarca, sa nekih 22-23 metra, videlo se da će prebaciti loptu preko živog zida u gornji levi ugao za konačnih 3:0.

Kako god bilo, očekuju nas nova uzbuđenja, a sve detalje meča sa stadiona „Rajko Mitić“ mogli ste da pratite u našem LIVE BLOGU.

Crvena zvezda – Novi Pazar 3:0 (2:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Bojan Nikolić. Strelac: Spiridonović u 8, Ivanić u 13. (penal) i Vulić u 81. minutu.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (od 75. Gobeljić), Pankov, Eraković, Rodić – Sanogo (od 66. Jovičić) – Spiridonović, Ivanić (od 66. Ben), Nikolić, Katai (od 46. Vulić) – Tomane (od 75′ Vukanović).

Novi Pazar: Drobnjak, Vukajlović, Kurdić, Delimeđac (od 67. Kurti), Marinković, Tomić (od 82. Perić), Nedeljković, Kecap (od 67. Vlajković), Dacić (od 33. Dragutinović), Resić (od 46′ Hadžibulić), Kovačević.

DRUGO POLUVREME:

90′ KRAJ MEČA

Crvena zvezda lako je savladala Novi Pazar na startu Superlige.

90′ Još tri minuta do kraja

81′ Gooooooool! 3:0 za Zvezdu

Kako se namestio Miloš Vulić i zaleteo, sa nekih 22-23 metra, videlo se da će prebaciti loptu preko živog zida iz slobodnog udarca, pogodio je gornji levi ugao za ubedljivu prednost.

75′ Poslednje dve promene u Zvezdi

Superligašku premijeru odigraće i Marko Gobeljić i Aleksa Vukanović, a na klupu su otišli Gajić i Tomane.

73′ Gužva, šansa i ništa

Lepo je Ben proigrao Vulića koji nije šutirao iz prve, posle je zakasnio, pa je natrčao Gajić i poslao loptu iznad prečke.

70′ Snažan šut Spiridonovića

Našao se strelac vodećeg gola na suprotnoj, levoj strani i snažno šutirao sa velike udaljenosti, pa je Drobnjak izbacio loptu u korner.

67′ Dve izmene i u Pazaru

Meč na „Marakani“ završili su upravo Kecap i Delimeđac, a na terenu su Vlajković i Kurti.

66′ Dvostruka izmena u Zvezdi

Sanogo je završio posao na ovoj utakmici i mesto ustupio Branku Jovičiću, dok je El Fardu Ben zamenio Ivanića.

60′ Pokušaj Ivanića sa distance

Odlično igra Mirko Ivanić otkako je Stanković na klupi srpskog šampiona… Tukao je sada sa distance, malo neprecizno, kao i Vulić neki minut kasnije.

54′ Nikolić visoko preko gola

Preti Zvezda i u nastavku, najpre je Vulić sa distance stavio na muke golmana Drobnjaka, da bi zatim Veljko Nikolić tukao iznad gola.

46′ Druga izmena u Pazaru

Menjao je i njegov kolega Kolašinac, na terenu je Hadžibulić, a na klupu se preselio Resić.

46′ Kraj za Kataija

Dejan Stanković je napravio prvu izmenu, ušao je Miloš Vulić umesto Kataija.

46′ Počelo je drugo poluvreme

45′ Kraj prvog dela

Crvena zvezda vodi posle prvih 45 minuta ove sezone protiv Novog Pazara 2:0 golovima Spiridonovića i Ivanića iz penala.

40′ Miran period igre

Zvezda drži loptu i diktira nešto mirniji tempo pred odlazak na predah.

35′ Volej Kataija

Još jedna lepa akcija crveno-belih… Nikolić je sa desne strane na drugoj stativi pronašao Kataija koji je uhvatio volej, a golman Drobnjak je kratko odbio do Ivanića čija je povratna lopta izbijena u korner.

33′ Prva izmena u Novom Pazaru

Prva izmena u gostujućem timu, trener Kenan Kolašinac poslao je na teren Nemanju Dragutinovića, a meč na Marakani završio je Semir Dacić.

29′ Dobar potez Sanoga

Korner iz desnog ugla izveo je Spiridonović, snažno i nisko na prvu stativu odakle je Sanogo petom poslao loptu pored bliže stative.

22′ Kakvo dodavanje Nikolića

Maestralno je talentovani vezista izbacio Ivanića kome je malo nedostajalo da zaobiđe golmana Drobnjaka, a ni u nastavku akcije nisu crveno-beli našli put do mreže.

16′ Pokušaj Tomanea

Probao je Zvezdin napadač glavom na centaršut iz prekida sa desne strane, ali nije bio precizan.

19′ Uzvraćaju Pazarci

Kovačević je iz poslednje linije odlično pronašao Tomića koji se našao u sjajnoj šansi, ali ostaje 2:0.

13′ Goooool! Ivanić je pogodio, 2:0

Ivanić je bio precizan sa 11 metara, Zvezda je rano stigla do velikog kapitala, 2:0.

12′ Penal za crveno-bele!

Tomane je iznudio najstrožu kaznu, sudija Nikolić pokazao je na belu tačku odakle je Mirko Ivanić sigurno pogodio i udvostručio prednost.

8′ Goooooool! Zvezda povela!

Pravu magiju priredio je Katai po levom krilu kada se oslobađao čuvara i proigrao Spiridonovića, kome nije bilo teško da iz prve zatrese mrežu. Prvenac letošnjeg pojačanja na zvaničnoj utakmici

3′ Lopta u nogama domaćina

Crveno-beli su odmah krenuli ofanzivno, imaju višeloptu u nogama.

1′ Meč je počeo

Meč na stadionu „Rajko Mitić je počeo“…

Domaćin u novom dresu

Najavljeno je da će igrači Crvene zveude meč igrati u novim dresovima.

Pojačanje – Kanga

Poznato je da su crveno-beli dobili vredno pojačanje pre nekoliko dana.

Crveno-beli favoriti

Crvena zvezda je svakako favorit… Videćemo kako će biti sa ekipom iz Novog Pazara.

Kraj odmora i za šampione…

Fudbaleri Crvene zvezde su posle kraćeg odmora konačno spremni za nove obaveze. Prva od njih, start u Superligi i meč sa povratnikom u elitu, Novim Pazarom.