Drugi dan Evropskog prvenstva je obeležio užas na stadionu Parkenu u Kopenhagenu kada je fudbaler Danske Kristijan Eriksen kolabirao i srušio se na teren. On je posle jedne akcije iuznenada počeo da posrće i srušio se bez svesti na travu.

Usledila je potpuna drama zbog koje su svi ostali u šoku.

Lekari su uleteli na teren i krenuli sa reanimacijom fudbalera koji je nepomično ležao na terenu. Igrači su brzo napravili krug oko njega, kako se Eriksen ne bi video, a lekari su intezivno pokušavali da pomognu eriksenu.

Utakmica je momentalno suspendovana,a ubrzo je Eriksen na kolicima izveden sa stadiona. On je tom prilikom pokazao i prvi znak svesti, a ubrzo je iz bolnice u Kopenhagenu stigla informacija da je stanje stabilno i da će Danac ići na dalja ispitivanja.

U međuvremenu su se igrači dogovorili da se meč nastavi tako što će se odigrati poslednja četiri minuta prvog poluvremena uz pauzu od pet minuta pre nastavka drugog poluvremena.

Erisken se ubrzo preko video poziva oglasio i pružio podršku saigračima.

Prethodno su u toku dana Švajcarska i Vels u okviru grupe A odigrali 1:1 posle golova Emobloa i Mura, dok je u 21.00 počeo meč u Sankt Peterburgu između Rusije i Belgije.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Kraj

Belgija je pregazila Ruse i opravdala ulogu favorita. Lukaku sa dva i Menije sa jednim golom obezbedili siguran start.

Drugi gol Lukakua

Romelu Lukaku u 88. minutu posiže drugi gol za Belgiju i stavlja tačku na ovaj duel. Sa dva gola je najavio i kandidaturu za najboljeg strelca prvenstva.

Mirno u Sankt Peterburgu

Belgija rutinski čuva prednost proiv Rusije. Nema uzbuđenja u nastavku.

Nemci uz Eriksena

Reprezenativci Nemačke poslali su zajedničkom fotografijom poruku podrške Kristijanu Eriksenu.

View this post on Instagram

A post shared by SPORTbible (@sportbible)

Poluvreme u Moskvi

Belgija i bez dva bitna igrača dominira protiv Rusije i ima velikih 2:0 golovima Lukakua i Menijea.

Gol! Belgija razbija Rusiju

Menije je u 34. minutu doveo Ruse u vođstvo.

Najzanimljiviji detalji meča između Danske i Finske

KRAJ! Pobeda Finske na debiju

Finska je pobedila Dansku u svom debiju na velikim takmičenjima rezultatom 1:0. Gol je postigao Pohjanpalo u 60 minutu, a Danci su promašili penal. Ipak, malo ko će se baviti fudbalom posle onoga što se desilo Eriksenu.

81′ Ofanziva Danske

Žele domaći da dođu do izjednačenja, ali za sada ne uspevaju da postignu pogodak.

Belgija vodi protiv Rusije

Lukaku je u 10. minutu utakmice doveo Belgiju u vođstvo.

74′ Promašen penal!

Hojbjerg je očajno izveo penal, i Hradecki hvata živu loptu. Užasna noć za Dansku.

72′ Penal za Dansku

Sudija je svirao penal za domačina nakon što je Poulsen pao posle minimalnog kontakta.

60′ Gol, vodi Finska, ali se niko ne raduje

Finska je povela sa 1:0. Strelac je Pohjanpalo, ali se niko nije radovao posle toga. Inače, Finac je gol postigao glavom sa pet metara.

Nastavljena je utakmica, Eriksen se oglasio

Erisken se oglasio iz bolnice i poslao poruku podrške saigračima. On je saigračima preko video poziva poručio da se oseća dobro.

Kraj poluvremena, sledi pet minuta pauze

Odigrano je preostalih četiri minuta prvog poluvremena, sledi pet minuta pauze. Niko nije razmišljao o fudbalu posle Eriksenovog kolapsa.

Nastavljena utakmica

Krenuli su Finci i Danci u nastavak posle užasa sa Eriksenom. Dansi su odmah krenuli u ofanzivu.

Igrači se zagrevaju

Reprezentativci Finske i Danske su nastavili zagrevanje i spremaju se za nastavak meča

Nastavlja se utakmica

Igrači su se dogovorili da se meč nastavi u 20.30. Igraće se preostalih četiri minuta prvog poluvremena, aposle pet minuta pauze igraće se odmah drugo poluvreme.

Navijači na stadionu dobili poruku na semaforu

Na semaforu stadiona gde se još uvek nalaze navijači, na semaforu je ispisana poruka da je Stanje Kristijana Eriksena stabilno i da je na daljim ispitivanjima.

Podrška i od Dušana Tadića

Najavljen aplauz za lekare koji su spasili Eriksena

Prema nekim informacijama u 20.00 širom Danske će biti aplauz za lekare koji su ukazali prvu pomoć Kristijanu Eriksenu kada se srušio.

Navijači Finske i Danske skandiraju Eriskenovo ime

Iako navijaju za različite timove, navijači Finske i Danske zajedno skandiraju. Finci izgovorajau Kristijan, Danci odgovoraju sa Eriksen. Solidarnost na delu

Direktor Intera optimista

Đuzepe Marota, direktor Intera je optimista posle razgovra sa medicinskim osobljem danske reprezentacije.

Eriksen, Danska, Finska

Englezi tražili otkazivanje konferencije

Reprezentacija Engleske je tražila otkazivanje konferencije pred utakmicu sa Hrvatskom koja je trebala da bude u 19.30 zbog situacije sa Eriksenom

Fudblaski savez Danske potvrdio da je Eriksen stabilno

Prema poslednjim informacijama, Fudbalski savez Danske je potvrdio da je Eriksen budan i da ide na dalje ispitivanja.

Totenhem poslao podršku porodici

Eriksen, Danska, Finska Eriksen, Danska, Finska

Fudbaler prevežen u bolnicu, stanje stabilno

Na zvaničnom nalogu Evropskog prvenstva je saopšteno da je fudbaler prebačen u bolnicu i da je stanje stabilno. Nakndano će biti odlučeno i o nastavku utakmice.

Eriksen se probudio, otvorio oči

Prema fotografijama i informacijama, Erisken je budan i podigao je ruku kada su ga iznosili sa terena.

Plakali igrači, sišla i supruga Sabrina

Svi fudbaleri su ostali i šoku, mnogi su i zaplakali. U jednom trenutku je i njegova supruga Sabrina sišla na teren gde je sva u suzama čekala vesti o svom suprugu.

Ovako je izgledao trenutak pada Eriksena na teren

Meč se prekida

Iznet sa terena na nosilima

Lekarske ekipe su iznele Eriskena sa terena nakon ukazivanja prve pomoći. Oni su ga na nosilima ineli, nakon što su iza belih čaršava ukazivali pomoć.

Traje borba za život

Još nisu poznati detalji, ali prema poslednjim informacijama još traje borba za život fudbalera.

Užas u Danskoj, Erisken kolabirao

Danski fudbaler Kristijan Eriksen se samo srušio u jednom trenutku, a lekari pokušavaju da ga reanimiraju.

39′ Brajtvajt blizu gola

Posle mirnijeg period autakmice, odlična prilika za Dansku. Lopta je došla do Brajtvajta koji šutira iz kaznenog prostora, ali lopta prolazi pored gola. Hradecki je mogao samo pogledom da isprati taj pokušaj.

Šurbatović delegat u Kopenhagenu

Generealni sekretar FSS-a Jovan Šurbatović delegat je na utakmici Dansek i Finske i biće u istoj ulozi do kraja prvenstva na svim utakmicama koje se budu igrale na Parken stadionu

Kraljevska porodica na tribinama

Danski princ Frederik i princeza Meri na Parken stadionu gledaju nacionalni tim svoje zemlje.

26′ Danci promašaju, Brajtvajt neprecizan posle kontre

Odličan kontanapad Dansek, lopta je stigla do napadača Barselone Brajtvajta, ali je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

22′ Pokušava Dilejni, odgovara i Temu Puki

Dilejni je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao preko gola. Sa druge strane se iznenada otvorila kontra u koju je krenuo Temu Puki i zamalo pobegao odbrani Danske, ali su uspeli da ga zaustave.

15′ Velika šansa Hojberga

Sjanu priliku je imao Hojberg koji je odlično šutirao, ali Hradecki izrasta u junkaka jer je odbranio još jedan zicer.

12′ Potpuna ofanziva Danske

Posle Eriksena je pokušao i Vind, a u nekolko navrata je lopta proletela kroz kazneni prostor i prava je sreća za Finsku što još nisu primili gol.

6′ Odličan udarac Eriksena

Došao je najbolji igrač Danske s aloptom na dvadesetak metara od gola i uputio projektil, ali je ovoga puta Hradeski paradom upseo da obrani udarac i pošalje loptu u korner.

5′ Pokušaji iz kornera

Prvo su Finci imali korner iz kojeg nisu uspeli da stvore šansu, da bi samo dva minuta kasnije Danci konačno došli do gola. Posle kornera je viđena velika gužva u kojoj se našao Brajtvajt pa Polsen koji umalo nosu iskoristili nesigurnost Hradeckog.

1′ Počela je utakmica

Krenuo je fudbal i u okviru Grupe B, očekuje se žestok duel.

Ekipe su izašle na teren, velika podrška za Dansku

Igrači obe ekipe su izašli na teren, a domaćin Danska ima veliku podršku sa tribina. Utakmica se igra na Parken stadionu u Kopenhagenu, a sudiće Britanac Entoni Tejlor. Finska u ovom meču debituje na Evropskim prvenstvima.

Povratak kapitena u prvim tim Finske za veliki jubilej

U prvu postavu Finske se vratio kapiten Tim Sparv koji će igrati svoj 80. meč u dresu reprezentacije. Napda će predvoditi prva zvezda tima Temu Puki.

Danska u najjačem sastavu na Fince

Danska će sa udarnim snagama igrati protiv Finske. Prednost na levom beku je dobio Mjele iako je dešnjak, dok se Kristensen oporavio i zauzeće svoje mesto u poslednjoj linija sa Kjerom. Ostatak ekipe je standardan.

Ovako su igrali Švajcarska i Vels

Dok čekamo početka skandinavskog dvoboja, pogledajte golove sa utakmice Velsa i Švajcarske koja je završena rezultatom 1:1.

Na redu je skandinavski derbi

Posle dva meča grupe A, na redu je i prva utakmica grupe B. Danska i Finska će u dovboju dve skandinavske ekipe tražiti svoje prve bodove na Evropskom prvenstvu.

Vels – Švajcarska 1:1 (0:0)

90+5 Kraj! Remi dve ekipe u meču u kom je Švajcarska bila bolja

Vord je pred završnicu imao još jednu dobru reakciju, Švajcarci su probali preko Embola i Zakarije da urade nešto više, ali nisu mogli, pa Velšani mogu da budu zadovoljniji ishodom.

86′ VAR poništio gol Švajcarske!

Gavranović je bio samo minut na terenu kada je dobio od Embola loptu glavom i iz prve pucao u gol. Pogodio je mrežu, sudija nije izgleda signalizirao ofsajd, VAR je presudio da gola nema.

82′ Bilo je blizu…

Bruks je odlično protrčao po levom krilu, probao je da na drugoj stativi uposli Arona Remzija, ali je ovaj ostao za korak kratak u uklizavanju. Bila bi to odlična prilika i zicer za Vels. Švajcarska je stala.

74′ GOOOOL! Vels je izjednačio

Kifer Mur je strelac. Sat vremena pošto je šutirao glavom i imao najbolju šansu za svoj tim, isti igrač na isti način, glavom uspeva da zatrese mrežu Zomera za  1:1. Centrirao mu je Džozef Morel iz kornera.

A u međuvremenu u Bukureštu… Poplava?

Reprezentacija Austrije otkazala je trening zbog toga što stanje terena na Nacionalnoj areni u Bukureštu nije odgovarajuće. Podloga je natopljena vodom, pa lopta nikako ne odskače. Austrijanci svoj nastup na Evropskom prvenstvu treba da počnu u nedelju od 18 časova. Tada je zakazan duel sa Severnom Makedonijom.

64′ Opet Embolo šutira!

Prošao je po levoj strani i napravio sebi prostor za udarac, gađao je pored leve stative gola Vorda, koji će sve češće zapadati u probleme, ako se odbrana i vezni red Velsa ne saberu.

52′ Mbabu u prilici, Švajcarska mogla do 2:0

Ponovo je trčao Embolo, prošao kroz odbranu rivala i produžio pas za Mbabua, koji nije mogao da pogodi.

50′ GOOOL! Vodi Švajcarska

Embolo nije mogao da pogodi sa 16 metara, ali jeste kada je prišao na skok iz kornera. Glavom je trznuo i pogodio metu posle centaršuta Šaćirija, ovog puta Vord nije mogao da uradi ništa.

49′ Šta odbrani Deni Vord!

Embolo je kao tenk prošao pored dvojice igrača Velsa, namestio se na 16 metara, šutirao i Vord je to uspeo da mu odbrani i pošalje loptu u korner.

45′ Nova šansa i promašen zicer Švajcaraca

Opet Seferović pred golom rivala, ovog puta mu je odlično ostavio loptu Embolo koji je izdržao duel u šesnaestercu sa svojim čuvarom. Seferović je u raskoraku dobio pas i šutirao je preko gola, iako nije imao nikoga ispred sebe osim golmana Velsa.

41′ Seferović opet opasan!

Izvukao se na dvadesetak metar, Remzi nije mogao da u duelu izađe na kraj sa igračem Švajcarske, pa je ovaj pucao na gol Velsa i šutirao iznad prečke.

27′ Mnogo sreće za Velšane!

Seferović je šutirao pored gola iz okreta, posle cenntaršuta, ali je lopta otišla malo pored gola Velsa, koji je imao sreće.

20′ Velika šansa za Švajcarsku

Imali su ovog puta Velšani sreće… Lopta nije završila iza leđa njihovog golmana posle pokušaja defanzivaca Švajcarske.

18′ Sudar glavama, Muru zavijena glava

Sudario se sa jednim igračem Švajcarske pred golom igrača u belim dresovima i morao je pored terena da bi mu lekari zavili glavu zaštitnom trakom.

16′ Opasna prilika, najbolja na meču za Vels

Mur je šutirao glavom posle centaršuta Džejmsa sa levog krila, a Zomer je fantastičnom paradom sačuvao svoju mrežu.

15′ Agresivniji Velšani, igraju presing na polovini protivnika

To im za sada ne donosi bogzna koliko profita u napadu.

5′ Po jedna dobra šansa za obe ekipe.

Prvo su Velšani napali preko desnog krila zahvaljujući Bejlu, a onda je Švajcarska imala jedan udarac glavom.

14:55 Srbija ne samo što nema ekipu, nema ni sudije na prvenstvu

14.15 Navijači u centru pažnje

Distanca se poštuje na tribinama, ali je stadion u Bakuu danas u znaku navijača Velsa i Švajcarske.

13.30 Izašli su sastavi za prvi meč dana Vels – Švajcarska

Velšani će izaći u ofanzivnoj formaciji 4-3-3: Vord, Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam, Morel, Alen, Remzi – Džejms, Mur, Bejl.

Sa druge strane, Švajcarci su se odlučili za defanzivniji pristup 5-3-2: Zomer, Mbabu, Elvedi, Šer, Akanđi, Rodrigez – Džaka, Frojler, Šaćiri, Embolo, Seferović.

12.36 Italijani oduševljeni početkom

„Azuri“ su savladali Tursku sa 3:0, a nakon meča su blistali od zadovoljstva.

„Zamišljao sam da će biti ovako. Pred nama je dug put i moramo da ostanemo na zemlji. Potreban nam je bistar um da bismo dali od sebe sve što možemo“, rekao je Bonuči.

Ipak, insistiraju svi u timu Italije da „moraju da ostanu na zemlji„.

12.30 Dresovi Engleske

Ostrvljani su prvi favoriti turnira jer ne samo da imaju najskuplji sastav, već će se mečevi polufinala i finala igrati na čuvenom „Vembliju“. Jedna od glavnih uzdanica Gareta Sautgejta biće Džek Griliš, koji je podelio niz fotografija u novom dresu „Gordog Albiona“.

12.15 Fotografija dana

Iako smo gledali nikada zanimljivije otvaranje prvenstva jedan maleni navijač nije ispratio susret do kraja. Sa slušalicama koje smanjuju spoljašnju buku uspavao se u krilu mame.

11.45 Na vrhuncu ili smo ono najbolje videli u Rusiji?

Velika enigma EP je kako će Belgija izgledati na takmičenju. Možda i najtalentovanija generacija fudbalera ove zemlje je Mundijal u Rusiji završila kao trećeplasirana, a u otadžbini su dočekani kao bogovi.

Jan Vertongen veruje u velika dela.

„Ovo će biti turnir sa najviše pritiska. Mi smo na našem vrhuncu“, rekao je belgijski štoper.

11.40 Najbolji momenti sa meča Italije i Turske

Ukoliko ste propustili da pogledate otvaranje prvenstva, najbolje trenutke meča Italije i Turske pogledajte u video snimku.

Nikada ranije jedan tim na EP nije slavio sa više od dva gola prednosti, a ovo je bio prvi meč Italijana na kome su postigli tri pogotka (ukupno 39 mečeva).

11.30 Raspored ove subote

Grupa A

Turska, Italija, Vels, Švajcarska

1. kolo

Turska – Italija, 0:3 (0:0), 11. jun, Olimpijski stadion, Rim

(Demiral autogol 53, Imobile 66, Insinje 79)