Foto: Nova S

Ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović ponosna je, kako kaže, na stotine kilometara autoputeva koje je uradila dok je bila na čelu Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Zato, za sadašnje kašnjenje infrastrukturnih projekata isključivu krivicu vidi u aktuelnom ministru Tomislavu Momiroviću, koji na optužbe partijske koleginice nije ostao nem.

Reporter. Đuro Svilar

Iako su nakon energetskog kolapsa mnogi tražili ostavku resorne ministarke, Zorana Mihajlović je odlučila da probleme u svom ministarstvu stavi po strani, a da pažnju javnosti usmeri na kolegu Tomislava Momirovića koji je zadužen za ministarstvo kojim je ona nekada rukovodila.

„Stvari u saobraćaju i infrastrukturi su se nastavile i to je dobro. Možda mogu da idu malo bolje. Neke stvari tu kasne.  Da ste vi ministar, jel bi bilo završeno ranije? Da sigurna sam. E sad ćemo odmah nakon ovoga da imamo užasne napade, evo napala je ministra infrastrukture“, rekla je ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović.

Upravo tako, ministar Momirović osetio se napadnutim, pa je uzvratio istom merom.

„Poštovana koleginica, po drugi put vodi Ministarstvo energetike, kao ponavljač, i mogu samo da joj poručim ono što sam joj poručio na sednici Vlade, da bi trebalo pod hitno da uvede red u svoj resor, jer ako to ona ne uradi moraće neko umesto nje. A za sve drugo, mislim da je pravo mesto i vreme sednica Vlade“, rekao je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović.

Dok Vlada ne bude zasedala, pitanje je zbog čega ratuju Zorana Mihajlović i Tomislav Momirović?

„Ovo nije prvi put, mi smo imali situaciju da se ministarka Mihajlović sukobljavala sa ministrom Trivanom oko MHE, da li je to zaista bio sukob principa oko napretka ekonomskog Srbije ili zaštita njene životne sredine, ja lično sumnjam u te stvari. Tako da mislim da se tu najviše radi o sukobu između ministara koji su eksponenti nekih biznis interesa koji znaju da preko SNS-a mogu da završe šta im treba za njihov biznis“, ukazuje politikolog Mladen Mrdalj.

Ukoliko se pak osvrnemo na prethodne izbore i najavljenu, a nikad sprovedenu čistku loših kadrova, pitanje je hoće li predsednik SNS-a ovoga puta upotrebiti tzv. metlu ili disciplinovati posvađane ministre?

„Predsednik Vučić mora da narodu prinese neke glave jer narod je navikao, odnosno, glasači SNS-a sagledavaju situaciju tako da je Vučić odličan, ali oko njega ima mnogo loših kadrova. On će počistiti kadrove koji mu smetaju u njegovim kako unutrašnjim, tako i međunarodnim konstalacijama snaga, a onda će narodu prikazati preko svojih tabloida da su to u stvari bili loši kadrovi koji su zaslužili da budu sklonjeni. To mislim da će biti još jedan medijski paravan iza koga će on kupiti još 5 do 10 godina kredibiliteta svoje vlasti“, navodi Mrdalj.

Dok je na vlasti, ministarka energetike je od početka mandata u sukobu i sa čelnicima energetskih preduzeća. Dokaz tome je i obaveštenje EPS-a, EMS-a, Srbijagasa i Agencije za energetiku Srbije, u kom su, kako pišu “Večernje Novosti”, ova četiri preduzeća odlučila da ne žele da komuniciraju sa Ministarstvom energetike, niti da učestvuju u radnim grupama u organizaciji ministarstva.

Pogledajte prilog iz emisije „Među nama“:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar