Ipak, nije išlo juče, Nemci su bili bolji. Srpski košarkaši su dali sve od sebe ali više nije moglo. Svetski prvak u košarci je ekipa Nemačke koja je u finalu pobedila Srbiju 83:77, na poluvremenu je bilo nerešeno 47:47, treća četvrtina je bila presudna kada su se Nemci odlepili na plus 12. U četvrtoj četvrtini je srpska ekipa uspela da se vrati na korak od izjednačenja pre svega zahvaljujući fantasitčnom Avramoviću. Srbija je zaslužila srebro, a Nemačka zlato jer je ceo turnir odigrala bez poraza, a bronza je u prethodnom meču pripala Kanađanima koji su pobedili Ameriku.

Od prve do poslednje utakmice sve je ne kanalima Sportkluba pratio naš kolega Ilija Kovačić analizirao je ovogodišnji Mundobasket u Manili, uspeh srpkog tima i kako se navijalo.