Filip Švarm Foto:Nova S

"U zemlji u kojoj je ubijen premijer, sad će dvadeset godina, ne bi se smelo olako potezati u političku svrhu da je ugrožen predsednik države, predsednik vlade, neki ministar. Prema tim stvarima morali bi biti vrlo, vrlo ozbiljni. A s druge strane, čujemo da Brnabić traži da joj se mediji izvine. Kome da se izvine? Pa upravo sve te priče da se sprema atetnat na Vučića i članove njegove porodice rade prorežimski tabloidi", rekao je u Dnevniku televizije Nova S glavni i odgovorni urednik nedeljnika "Vreme" Filip Švarm.

Švarm kaže i da ako pogledamo šta su o Nebojši Stefanoviću izgovorili upravo članovi njegove partije dok je bio ministar unutrašnjih poslova ili aferu prisluškivanje koja nikad nije rasvetljena, onda je pravo pitanje da li država treba da se izvini građanima.

„Kada je predsednik ugrožen postoje procedure kako predsednik treba da se ponaša i kako bezbednosne službe treba da se ponašaju. Postoji mogućnost da se to obznani u medijima, pa valjda će ti koji pripremaju atentat odustati kada vide da se zna. Ali svakako bi bilo mnogo pametnije da se pojača obezbeđenje predsedniku republike, a da službe rade svoj posao i uhapse te ljude, a ne da o tome raspravljaju na televiziji“, ističe Švarm.

On navodi i da mediji ne relativiziraju nikakve opasnosti, već upravo sa tim scenarijima i najavama ovo liči na vreme neko Vojislava Šešelja kada je devedesetih pravio scenarije za državne udare, ubistvo Đinđića i napad Amerike.

„To su tad bile jedne novine, možda dvoje, sa malim tiražom. Sad imamo tog istog svedoka, ali on nije skrajnut već je medijski mejnstrim. To su tabloidi, i ne samo tabloidi, već i državni funkcioneri koji se takmiče u nekim terorijama zavere, a iza toga nikako da vidimo neki dokaz“, kaže Švarm.

O optužbama da „Vreme“ kriminalizira vlast, Švarm kaže:

„Vreme sigurno ne kriminalizira vlast, već samo piše ono što se dešava. A dešava se to da dok banda Veljka Belivuka otima ljude, vodi ih u Ritopek, tamo ih melju, ubijaju, da nam tada najvažniji državni funkcioneri govore kako nema mafijaških ubistava, kako je stopa kriminala najniža u poslednjih pedeset godina. Kada Vreme piše, kada dolazi rodbina tih ljudi koji su nestali, oni iz policije dobijaju odgovor da su te otmice retke i da su oni otišli negde“, objašnjava Švarm.

Pogledajte celo gostovanje:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare