U dugom ekspozeu premijera Vučevića bio je deo i o zagađenju vazduha, a bio je i deo o demografiji. Tamo se konstatuje da je pitanje demografije i brige o porodici temelj stabilnosti i napretka u društvu, da se Srbija suočava sa problemom nataliteta, te da popis pokazuje da je stopa rađanja 1,35 dece po ženi, najavljuje da će za prvo dete majke dobijati pola miliona dinara, za drugo 600.000 dinara i tako dalje, osnivanje nekih fondova za brigu o porodici i široku javnu raspravu o tome koja rešenje primeniti. Konkretnijih stvari od toga nije bilo, a da li je trebalo u Dnevniku za TV Nova mišljenje je dao Petar Vasić, profesor demografije na Geografskom fakultetu.
On se osvrnuo na očekivanja da se nešto konkretnije nađe u ekspozeu i da li je trebalo, s obziro da taj problem nije baš od juče nego je višedecenijski da postoje nadležna ministarstva.
„Problem nedovoljne reprodukcije u Srbiji je zapravo star više od 70 godina, to široj javnosti uglavnom nije poznato, međutim ekspoze premijera u suštini ne bi trebalo ni da sadrži detaljisanje mera sa kojima će se nastupiti u naredne četiri godine ali u svakom slučaju je dobra vest ukoliko demografija zauzme visoko mesto na listi prioriteta ove Vlade“, rekao je Vasić i dodao je da finansijske mere u evropskim zemljama koje više decenije sprovode finansijski baziranu populacionu politiku do sada nisu dale značajnije rezultate.
Prilog pogledajte na početku ove vesti.