U poslednjih 10 godina pojam aksioznost porasla je za više od 300 odsto u Google pretraživaču. Ovaj poremećaj, da dobro ste čuli , poremećaj, ne bolest, danas pogađa preko 30 posto svetske populacije. Gošća emisije "Među nama" dve godine nije izlazila iz kuće, do te mere je strah obuzeo da joj je praktično paralisao život. Shvatla je da tako ne može dalje. Odlučila je da njena borba postane javna, u želji da druge podseti na to da zna kroz sta prolaze a što je možda najvažnije, da nisu sami. Nismo ni mi, jer je u "Među nama" psihološkinja i kreator Instagram stranice i udruženja „Anksiozni optimista“, Danijela Maldenović.

Njena priča počinje dolaskom na studije, period odvajanja, nova životna odgovornost otvorila je vrata anksioznosti. Srce lupa, znoje se dlanovi, strah obuzima telo a ponekad i izmakne tlo pod nogama, da li je tako bilo i kod nje otkriva lično ona.

Prava je hrabrost pričati o poremečaju javno, priznati da imamo probem, put je ka ozdravljenu. Mladenović otkriva da je to zapravo bila njena vodiljea

PRAVA JE HRABROST PRIČATI O POREMEĆAJU JAVNO. PRIZNATI DA IMAMO PROBLEM PUT JE KA OZDRVAVLJENJU – da li ovo bila Vaša vodilja?

ANKSIOZNOST – nas uči lekcijama koje nismo tražili , ali su nam bile neophodne. Kao poput senke uvek je tu, prati naše korake, ne može nas zaustaviti

Ovaj poremećaj prate napadi panike, agorafobija, opsesivne misli i drugi oblici ovog poremećaja. Njena knjiga „Kako prevazići anksioznost i živeti smislen život“ – napisana je kao priručnik za samopomoć i pruža sistematičan pristup razumevanju, upravljanju i prevazilaženju anksioznosti

Knjiga ima tri dela, objašnjava put anksioznosti, zbog čega se tako osećamo i koji su to alati za prevazilaženje i kako da pronađemo smisao u životu dok traje borba.

Ovaj poremećaj iziskuje ponekad i farmakoterapiju i medicinsko lečenje, Mladenović otkriva kako je to bilo kod nje i ističe da se ovaj poremećaj ponekad pritaji, pomislite da je sve prošao – a tada baš najjače udari.

Psihološkinja sa humanom misijom komentariše i koliko su društvene mreže postale jedan od najjačih uzročnika anksioznosti i da li može danas za sebe da kažete da je optimista.

Prilog pogledajte na početku ove vesti.

PROČITAJTE JOŠ:

BONUS VIDEO: Kako prevazići depresiju, anksioznost ili panični napad kroz igru Majnd kraft?

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar