Karađorđev šanac koji je napisao kao osnovac iz Štitkova odredio je njegov poziv pa je za 50 godina napisao na hiljade reportaža, a ove godine brojnim priznanjima za svoj rad dodao je i Zlatnu značku Kulturno prosvetne zajednice Srbije. Novovaroški novinar Dragoljub Gagričić, iako već 10 godina u penziji, seća se početaka u listu Polimlje, ali i najlepših dana u Zlatarskim i Večernjim novostima.

Zlatnu značku Kulturno prosvetne zajednice Srbije dobio je za nesebičan, predan, dugogodišnji rad i stvaralački doprinos u širenju kulture.

„Možda je ovo priznanje jedan melem na sve te rane i ožiljke na duši i u srcu. Tužio me je SUBNOR, tužile su me i druge organizacije, nisu me tužili jedino čitaoci“, akeže Gagričić koji je prepoznatljiv po reportažama i čuvanje sećanja na pretke i tradiciju.

Dan dana nešto zapiše, kaže da se ne zaborave slova i da pero ne otupi. Kada je on počinjao kao novinar bilo je lakše nego danas, bilo je više tolerancije i razumevanja, kaže da je imao ko da ga sasluša, a danas niko osim policije.

„I dalje se nastavlja jedan boljševičko – komunistički stav i metod „nije strašno što se dogodilo, strašno je što se piše“. Vidim da više kritičkog tona nema u novinama, nema na sajtovima koje pratim i čitam, nema ni osvrta ni komentara“ smatra Gagričić koji je napisao hiljade tekstova i četiri knjige sa poslovicama i narodnim umotvorinama ali je možda najponosniji što je bio incijator podizanja spomenika vojvodi Petru Bojoviću u Novoj Varoši.

Za mlade novinare ima iskren savet.

„Ovo je profesija slatke gorčine, prema tome mnogi će se pokajati, možda kasno i skupo će platiti cenu oni koji se za to opredele, nije vreme za novinarstvo“ tvrdi Gagričić.

Prilog Snježane Ostojić iz emisije „Probudi se“ pogledajte na početku ove vesti.

PROČITAJTE JOŠ:

BONUS VIDEO Bojana Jovanović: Mnogim aferama i dalje nedostaje epilog, a institucije ne reaguju

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar