Da nam nije ovako kako jeste, vest dana u petak bi nam bio cirkus u koji se pretvara odnos Trampa i Ilona Maska i svađa doskorašnjih drugara, ali avaj. Imamo mi i prečih problema. Prošla sedmica je bila nedelja hapšenja na sve strane. Neki su završili u jednogodišnjem kućnom zatvoru jer su bukvalno zaustavili farbanje građana. Neki su završili u zatvoru jer su razbili glavu studentu u blokadi. A mnogi su završili u zatvoru jer su polivali i gađali studente 2.0. Kukasti krst je završio na zidovima niške tvrđave, a mi nismo završili sa ovom krizom - a kad ćemo, ne znamo.
Gost retrosPETAKtiva, autora i vodtelja Filipa Vidojevića bio je politikolog Nikola Parun.
„Bolje srednji prst nego sistem pravedan i čvrst“ – to je bila prethodna kampanja zimus, sećamo se. A sada prolećna kampanja zove se – bolje ćaci nego naci, uz prigodan simbol mira, nade i prosperiteta – kukasti krst. Parun analizira koji je bolja i lepša kampanja vlastti.
On dodaje i kakvi su to potezi, pogrešni, očajnički, taktički besprekorni i iz koje kuhinje izlaze.
Ovo je odgovor anonimnih autora na ono što se desilo Milošu Pavloviću i drugarima koji žele da uče , te Parun pojašnjava zašto se ciklično uvek vratimo na naciste, fašiste – nekada je tu bio „crtan“ Boško Obradović – sada su to svi koji se bune izgleda.
Prilog pogledajte na početku ove vesti.
BONUS VIDEO: Kako je transparent “Bolje ćaci nego naci” – postavljen pa sklonjen u Nišu