Svakako je bolje da vas to ne zadesi, ali, ipak, treba znati da, ako ste pali na poledici koja se nalazi na nekoj javnoj površini, imate pravo na odštetu koja se kreće i do 600.000 dinara. Kakve su procedure i kako do nadoknade, u jutarnjem programu "Probudi se", televizije Nova, objasnio je advokat Željko Simić.
Meteorolozi najavlju moguću ledenu kišu a mraz i poledica su fatalna kombinacija koja proteklih dana zadaje muke, ali i teške povrede i prelome. Ekipa televizije Nova pitala je Nišlije koliko je njihov grad očišćen i kako se ponašaju na zaleđenim trotoarima i ulicama.
– Nije loše, možda bi trebalo malo više soli posipati.
-Dobro je, može da se hoda. Kada naiđem na led, obilazim.
-Bojim se da ne padnem, ipak imam neke godine. Centar je dobro očišćen a za ostalo ne znam.
-Baš sam video jutros na Bulevaru, bilo je kao staklo na jednoj strani. Neka stara baka je jedva hodala, a drugačije nije ni moglo.
U slučaju pada na ledu, bez obzira da li se radi o javnoj ili privatnoj površini procedura je, objašnjava advokat, uvek ista.
„Kao prvo treba se pobrinuti za neku pomoć, naravno medicinsku ako za to ima potrebe. U želji da se što pre medicinski zbrine zaboravljaju, su bitni momenti, koji posle mogu napraviti problem, u smislu šta se desilo, gde, što je neophodno da bi se dokazala autentičnost događaja“, upozorio je Simić.
Dodaje da medicinska dokumentacija nije dovoljna jer, kako kaže, neko može da se oklizne ispred svog stana, neko ga doveze ispred tržnog centra, on pozove hitnu pomoć i tvrdi kako se baš tu okliznuo.
Prilog pogledajte na početku ove vesti.
BONUS VIDEO: Poledica puni čekaonice na ortopediji – mogu li i od koga povređeni da traže odštetu?