Kada neko ko je priznati stručnjak reši da uđe u političku arenu šta to znači? Znači li da je dogorelo, da je politički angažman jedini način za rešavanje nagomilanih problema u životu, struci, društvu i loklanoj zajednici. O tome u emisiji "Među nama" govori profesor na Medicinskom fakultetu u Nišu i direktor Klinike za kardiohirurgiju u niškom Kliničkom centru dr Dragan Milić koji je pre nedelju dana rekao da sa grupom svojih prijatelja i ljudi sa kojima ima slične stavove želi da napravi Grupu građana koja bi izašla na lokalne izbore.
„To je jednostavno pokušaj da promenimo situaciju koja je očajna u Nišu jer ne vidimo drugačiji način osim, na žalost, ulaska u politiku. Zašto? Mi smo u zadnjih godinu, dve dana poslali na desetine dopisa što Vladi, Ministarstvu zdravlja, što upravi Kliničkog centra u nadi da rešimo neke probleme – od liste čekanja do odobrenja da možemo da radimo vikendom. Ni na jedan, jedini dopis nismo dobili odgovor, nisu nas udostojili čak ni da nas pozovu na razgovor i kažu – ne možemo to da rešimo iz tog i tog razloga. Jednostavno, imate ignoranciju potpunu bilo kakvih zahteva“, rekao je dr Milić.
Ukazuje da je oduvek bilo tako, da se tu ništa nije promenilo i da je to jednostavno neko pravilo.
Prema njegovim rečima, osnovni problem je što je Niš potpuno zaboravljen grad.
„Budžet grada Niša je 13,5 milijardi dinara, sada je napravljen rebalans i biće 14,9 milijardi. Novi Sad ima budžet od 45 milijardi, Beograd 205, 5 milijardi, kada to saberete zajedno to je 265 milijardi dinara u tri najveća grada u Srbiji, Niš je tačno pet odsto, a to se u nauci smatra statističkom greškom“, istakao je dr Milić.
Dakle, u današnjem vremenu grad Niš je postao statistička greška, tvrdi on.
Celokupno gostovanje dr Dragana Milića u emisiji „Među nama“ pogledajte u videu na početku teksta.