miloš biković, kanje vest kombo
Foto: TANJUG/ JAROSLAV PAP, EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Biti bogat i slavan je nešto čemu bi retko ko mogao da odoli. Međutim, kao i u svemu - "nuspojave" su te koje obično mogu biti krajnje neprijatne, a možda i opasne. Pravi primer za to je nedavno lažno predstavljanje glumca Miloša Bikovića, kojeg su proglasili "srpskim plaćenikom" u Jermeniji.

Naime, jedan od kornisika Tvitera u Jermeniji, podelio je fotografiju Miloša Bikovića u vojničkoj uniformi iz serije, navodeći da je u pitanju srpski plaćenik Aleksa Đurić koji je došao na ratište.

PROČITAJTE JOŠ

U spornom regionu Nagorno-Karabaha je ponovo izbio sukob Jermenije i Azerbejdžana, nakon čega je Vlada Jermenije proglasila ratno stanje i opštu mobilizaciju. Sukob traje već nekoliko dana unazad, a sada se pojavila i fotografija Miloša Bikovića, koji je lažno predstavljen kao srpski plaćenik sa ratišta.

Iako se isprva kratko oglasio i napisao “WTF”, Biković je sada podelio još jedan status na Tviteru, navodeći kroz šalu da “u pauzama uspotavlja mir tamo gde treba” – a potom se nadovezujući da su u pitanju ozbiljne stvari sa kojima se ne treba šaliti.

“U pauzama snimanja Južnog, reklame i predstave u BDP, ja tako, ponekad, obučem uniformu i odem da uspostavim mir tamo gde je to potrebno”, napisao je Biković a potom dodao:

“Sad ozbiljno: Ne znam zašto ste okacili sliku sa snimanja filma… smešno i neozbiljno za jednu vrlo ozbiljnu temu.”

Ovo je tek jedan izolovan slučaj koji je mogao da pođe po zlu i ozbiljno ugrozi bezbednost srpskog glumca.

Nešto malo blaže, ali sa podjednako opasnom porukom, desilo se i kontroverznom američkom reperu Kanjeu Vestu.

Kanje je vernik evangelističke crkve, dok je njegova supruga Kim Kardašijan pravoslavka, a njihovo četvoro dece kršteno je po pravoslavnim običajima. S tim u vezi, fasciniran pravoslavnim ikonama, na Tviteru je pre par dana podelio desetine onih koje su ostavile utisak na njega – a potom je usledila opasna šala, te je Kanjeova fotošopirana fotografija krenula da se širi internetom.

Njemu je putem programa za obradu slika na crnom duksu nalepljen tekst „Pravoslavlje ili smrt“ – a pojedinci su poverovali u istinitost fotografije, masovno je šerujući na društvenim mrežama. Bilo je i onih kojima je, verovatno, bilo jasno da je reč o šali, ali su je svejedno objavili kao „dobar fazon“.

Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama InstagramFejsbuk i Tviter.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar