Glumac Dragan Gagi Jovanović je održao potresan govor na komemoraciji kolegi i prijatelju Dejanu Matiću, a na kraju se i rasplakao.
Gagi je govor držao sve vreme okrenut fotografiji preminulog kolege i prijatelja, a u nekoliko minuta je stalo mnogo emocija, reči i sećanja.
„Dragi moj gospodine Raskas, moja Ofelijo, Crvenkapo, dragi moj Nosati, Maestro, prijatelju, Mato, Kuguare, kume… Kad smo polovinom 80-ih godina pronašli ispod stola ili pod stolom naše kafane Manjež tajne spise gospodina T. Kuguara, u kojima je stajalo uputstvo za igru neke nove, drugačije, kuguar komedije, ala smo se naigrali… Više od hiljadu puta na sceni, desetine serija i filmova, televizijskih emisija…“
„Dosta smo uradili. Možemo biti ponosni. Radili smo u najgora vremena, borili smo se za koricu hleba, igrali smo za 10 maraka, ali sa tom energijom prošli smo kao da smo živeli negde u raju. Znam da si sad u prvom redu nekog balkona gore i da uživaš u ovoj mojoj nelagodnosti, kao kad mi umesto gospodine Krokson, to je nemoguće, kažeš gospodine Krokson, to je menoguće i onda me gledaš kako ću da se snađem.“
„Da izguramo nešto svoje, bili smo hrabri. Naš profesor je na premijeri našeg diplomskog ispita ustao i vikao ushićeno „Ovo su moj studenti!“ A pre toga nam je rekao da smo upropastili Marsila Ašara, ali uspeli smo, izgurali smo, napravili smo nešto drugačije, nešto svoje.“
„Hvala ti za svu radost, za podršku, uživao sam deleći scenu sa tobom. Počivaj u miru i neka ti je večna slava“, rekao je Gagi Jovanović koji je zaplakao zbog gubitka bliskog prijatelja i kolege, a nakon ovih njegovih reči svi prisutni u sali su plakali.