Adam Devenport
Adam Devenport Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

Američki glumac i muzičar Adam Devenport došao je pre nešto više od godinu dana u Beograd, gde je otvorio svoju glumačku školu, a predstavlja Srbiju na izložbi Expo 2020 u Dubaiju.

Kaže da ga je u Beograd dovela pandemija.

PROČITAJTE JOŠ

„Radio sam u Njujorku, sve se zatvorilo i tražio sam gde bih u Evropi mogao da se bavim svojim poslom, pa sam gledao gde produkcija nastavlja da radi i moje istraživanje me dovelo u Srbiju“, rekao je gost Novog dana na N1.

Kako je naveo, prvo je došao kao turista u septembru i – zaljubio se u Beograd. „Tako da sam se šest nedelja kasnije doselio ovde i započeo sa svojom školom glume u januaru i to je zaista sjajno iskustvo“, rekao je Devenport.

Kaže da je ovde već godinu dana i da su svi veoma ljubazni prema njemu. Svaki dan učim nešto novo o novoj kulturi, kaže Devenport.

Upitan o školi glume koju drži, gost N1 rekao nam je da je diplomirao na Jejlu i da je glumio mnogo godina, a kada je u pitanju stil – da treba gledati u rad Meril Strip: „Jer je ona toliko različita, ona se menja, njen izgled se menja, njen glas se menja, akcenat“.

Kaže da njegovi učenici u Beogradu, među kojima ima i glumaca, sve upijaju i da nove stvari uzimaju za ozbiljno, „jer ovde glumci imaju motivaciju da rade internacionalno“. Ja ne razdvajam iskusne i neiskusne glumce, jer ne verujem u tu vrstu podele, jer dok imaš radoznalost i strast da budeš bolji, u tom slučaju svi imaju mesto da rade jedni pored drugih, kaže Devenport.

Svaki glumac je različit i ima različite ambicije, neki duboko u sebi možda žele da rade na internacionalnoj sceni, ali možda nisu istražili taj deo sebe, dodaje gost N1.

Primećuje da čak i najiskusniji glumci ovde imaju ograničeno iskustvo glume na engleskom, i dodaje – tu nije reč o njihovoj sposobnosti, već o tome da je potrebno iskustvo da bi to radili.

„I mislim da svaki glumac treba da nastavlja da uči svoju disciplinu. Mislim da je tu razlika između američkih i evropskih glumaca, jer vidim da u Evropi glumci nakon što završe fakultet i zatim dobiju agenta i uloge, ne nastavljaju da razvijaju svoje veštine, već idu samo od posla do posla. To se razlikuje od Amerike. Jer ako idete na Harvard ili Jejl da učite glumu, čak i ako ste poznat glumac, vi ćete nastaviti da radite sa vašim učiteljem verovatno tokom čitave svoje karijere. Hali Beri, čak i nakon što je dobila Oskara, nastavila je da radi sa svojim učiteljem i mnogi drugi“, istakao je Devenport, dodajući da neki ljudi imaju ograničenja na kojima je potrebno raditi – u svom glasu, da rade na akcentu, da budu ranjivi. To je kao kad idete u teretanu –  ako ste išli pet godina, to danas neće imati nikakav efekat, ako više ne idete, dodao je.

Pričao je i o ulozi koju će imati u filmu Radoša Bajića, u kom će glumiti pilota tokom rata, navodeći da se priprema, da se tokom tih priprema upoznaje i sa oružjem… Takođe govorio je i o svojoj muzici, i svom desetom ostvarenju, instrumentalu pod nazivom „Black out“.

BONUS VIDEO: Madona: Pop ikona koja je ušla u Ginisovu knjigu rekorda

Pratite portal Nova.rs i na društvenim mrežama InstagramFejsbuk i Tviter.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar